Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

“Bebek Dostu Hastane” çocuklarımızın hizmetinde…
 
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Pediatri Polikliniği; hafta içi her gün sabah 08:00 - 17:30, cumartesi günleri 09:00 - 13:00 saatleri arasında çocuk hastalıkları uzmanlarının yetki ve sorumluluğunda hizmet vermektedir.
 
Hasta çocukların muayeneleri sırasında gerekli görülen laboratuvar ve radyoloji tetkikleri yapıldıktan ve reçeteleri düzenlendikten sonra, gerekli durumlarda 10 gün içinde hastalar, ücretsiz kontrol edilmektedirler.
 
Sağlıklı bebekler ise aylık muayenelerinden sonra çocuk doktorlarımızın önerdiği aşı takvimine uygun olacak şekilde, aşı hemşireleri tarafından aşılanmaktadırlar. Hastanemiz aşı odasında Sağlık Bakanlığı’nın uygun gördüğü zorunlu aşılarla birlikte, Dünya Sağlık Örgütü’nün yapılmasını önerdiği rota, hepatit A, su çiçeği ve HPV (Human Papilloma Virus) aşıları da uygulanmaktadır.
 
Çocuk servisimiz 16 yataklı olup, 24 saat boyunca deneyimli hemşirelerin gözetimi altındadır.
 
Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde ise 18 küvöz, 1 açık yatak ve 3 transport küvöz ile solunum cihazları, yoğun fototerapi cihazları ve monitörler eşliğinde bebek yoğun bakım hemşireleri gözetiminde, hasta bebeklerin sağaltımı için uğraş verilmektedir.
 
Yeni doğan bebeklerde zaman zaman rastlanan diafram hernisi, bağırsak tıkanıklıkları gibi doğmalık anomaliler deneyimli çocuk cerrahımız tarafından en uygun ve kısa sürede opere edilerek ameliyat sonrası dönemde Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitemizde nekahat dönemlerini geçirmektedir. Bebeklerimizin ve çocuklarımızın hiçbir zaman bu ünitelerimize ihtiyaç duymamaları en büyük dileğimizdir ancak gereği halinde 365 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

Telefon: 0.342.211 50 00 (5354 - 5355)
 
Randevu: 444 4 765
 
e – randevu: www.sankotip.com


Güncelleme Tarihi: 1/20/2013 2:52:36 PM