Tüp Bebek Merkezi

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Tüp Bebek Merkezi,  dünyanın en ileri teknolojilerini kullanarak, doğal yollardan çocuk sahibi olamayan  ailelerin sağlıklı çocuklara kavuşmasını amaçlar. Infertilitenin nedenleri tespit edildikten sonra aileye en uygun tedavi yöntemi belirlenir (ilaçlı tedavi, inseminasyon, TESA/TESE, IVF, mikroenjeksiyon).
 
Teknolojik gelişmeler her alanda olduğu gibi, tüp bebekte de yeni yaklaşımlar sunmaktadır.
 
Tüp bebek merkezinde tedavilerindeki son gelişmeler bebek arzusu içinde olan birçok aileye mutlu sonuçlar vermektedir. Bilim adamları bu alandaki çalışmalarını her geçen gün yoğunlaştırmakta ve imkansız gibi görünen vakalar dahi tedavi edilmekte ve aileler çocuk sahibi olmaktadır. Bu amaçla, ileri teknolojinin ürünü olan inkübatörler ve geliştirilmiş besiyerleri kullanılmaya başlanmıştır. Elde edilen fazla embriyolar dondurularak saklanmakta ve ileri dönemlerde anne adaylarına bu embriyolar transfer edilmektedir.
 
Sperm Tetkiki sonucunda, hiç sperm çıkmayan hastalara, TESE yapılarak, sperm bulunabilmekte ve tüp bebek yapılarak, çocuk sahibi olmaları sağlanmaktadır.
 
Tüp bebekte yapabilmek için embriyonun oluşturulması için her şeyden önce yumurta, rahim ve sperme ihtiyaç vardır. Yumurtalar kadın hazırlıktan sonra, ameliyat ortamında, steril şartlarda, yumurtalıklardan aspire edilen sıvıların, mikroskop altında incelenip, içinde seçilmesiyle elde edilir.
 
Spermin, yumurtanın ve embriyonun tüm özelliklerini karşılayacak dünyanın en ileri besiyerlerinin geliştirilmesi, lazer kullanılması, bazı genetik hastalıkların embriyo aşamasında tespit edilerek önlenmesi (pre implantasyon genetik tanı), Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Tüp Bebek Merkezi tarafından başarıyla uygulanmatadır.
 
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki ilk Tüp Bebek Merkezi’ni 2001 yılında bünyesinde faaliyete geçiren Özel Sani Konukoğlu Hastanesi, çocuk özlemlerine son vermiştir.
 
Gebeliğin başlangıcından, bebeğin sağlıklı doğumuna kadar uzman ve deneyimli ekibimiz, aileye, gerek tıbbi gerekse psikolojik destek verir.
 
Bebeğin sağlıklı bir şekilde doğabilmesi ve yaşayabilmesi için gerekli doğumhane, ameliyathane ve yoğun bakım koşulları sağlanmıştır. İnfertilitenin nedenlerinin tetkikler Özel Sani Konukoğlu Hastanesi bünyesinde gerçekleştirilmektedir.
 
Şimdi de Sosyal Güvenlik Kurumu çerçevesinde Devlet Memuruları, SSK ve Bağ-Kur hastaları da Tüp Bebek Ünitemizden faydalanma imkanına kavuşmuştur.

Telefon:0.342.211 50 00 (5116-5117)


Güncelleme Tarihi: 17.04.2013 10:40:04