Cildiye (Dermatoloji)

Hastanemizin diğer birimlerinde olduğu gibi kliniğimizde, kendi alanında oluşan gelişmeleri izleyerek tanı ve tedavideki yenilikleri hasta bakımına yansıtmayı ve hastaların her zaman güler yüz ve saygı gördükleri bir ortam yaratmayı ilke edinmiştir. Bölümümüzde hem erişkin hem de çocuk hastaların muayeneleri yapılmaktadır. Poliklinik hizmetleri dışında hastanede tedavi edilmesi gereken hastalarımız için üst düzey otelcilik hizmetlerinin sunulduğu hastanemiz servisinden yararlanmak mümkündür. Kliniğimiz deri kanserlerinin erken tanısına olanak sağlayan digital dermatoskopik tanı yönteminin ülkemizde ilk kez uygulandığı hastane kliniklerinden biri olup bu yöntemle özellikle "ben" kanserlerinin erken tanısı mümkün olabilmektedir.

KLİNİĞİMİZDE VERİLEN TIBBİ HİZMETLER

Girişimsel Dermatoloji

Kliniğimizde tanısal amaçlı olarak değişik yöntemlerle (dikişli veya dikişsiz) biyopsiler (parça) alınmakta ve patoloji uzmanı tarafından ilgili lezyonun değerlendirilmesi sağlanmakta olup aynı zamanda yüzeysel deri tümörlerinin ve pigmente lezyonların (ben) tanı ve tedavileri cerrahi olarak çıkartılarak gerçekleştirilmektedir.   Siğil, molloskum ve iyi huylu çeşitli deri tümörlerinin tedavileri için elektrokoter (yakma), kriyoterapi (dondurma) ve RF (radyofrekans) cerrahisi yöntemleri ile hastalarımıza tedavi olanağı sunulmaktadır.


Kozmetoloji

Hastanemiz bünyesinde yer alan cilt bakım merkezinde tüm kozmetik işlemler yapılmakta olup gereken durumlarda uzman hekim desteği sağlanmaktadır. Uygulanan yöntemler arasında cilt bakımı, iğneli epilasyon, kimyasal peeling, LPG işlemleri hekim denetimi altında deneyimli uzmanlar tarafından yapılmaktadır.  Cilt bakım merkezimizde kozmetik uygulamaların yanında PRP, dolgu, botox, dermapen uygulamaları da mevcuttur. 


Digital Dermatoskopi

Dermatoskopi, pigmente lezyonların (benlerin) iyi ya da kötü huylu olup olmadığını söyleyebilme ve buna dayanarak ilgili lezyonun cerrahi olarak çıkarılıp çıkarılmayacağına karar vermede yardımcı olan bir sistemdir. Çoğu merkez de el dermatoskopisi ile çalışılırken ülkemizde ilk kez iki yıl önce hastanemizde hizmete sunulan Rodenstock Dermogenuis digital dermatoskopi sistemi ile objektif sonuçlar olmaktadır.

Alerji Testleri

Kliniğimizde patch (deri yama) ve Total IgE, Spesifik IgE gibi alerji testleri yapılmaktadır. Patch test, kontakt dermatit ya da ekzema adı ile adlandırılan temas alerjilerinde günlük yaşamda hangi maddelerle temasın ekzemaya neden olduğu belirlemede kullanılan bir testtir. Bu test sırasında özel bölümlere yerleştirilen allerjen maddeler sırta uygulanır. 48 saat sonra reaksiyon varlığı araştırılır.   Öte yandan atopik dermatit ve besin alerjileri gibi diğer alerjik hastalıklar için kanda alerjiye ait toplam antikor (Total IgE) miktarı ve hangi alerji yapıcı maddeye karşı antikor oluşturduğunu (spesifik IgE) saptayarak mevcut alerjik hastalığın nedeni, şiddeti ve seyrini tayine olanak veren in vitro sistemler de hastanemizde uygulanmaktadır.

CİBH (Cinsel İlişki İle Bulaşan Hastalıklar)

Kliniğimizde genital siğil, genital herpes (uçuk), Kondiloma, frengi, gonore (bel soğukluğu) gibi cinsel ilişki ile bulaşabilen her türlü hastalığın tanı ve her türlü tıbbi cerrahi tedavileri yapılmaktadır.

Randevu Almak İçin

Dermatoloji poliklinik muayeneleri hafta içi her gün 08:30-17:30 saatleri arasında, cumartesi günleri 09.00-13:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Telefon : 0.342.211 50 00 (5336 - 5337)

Randevu: 0.850.811 87 65
 
e – randevu: www.sankotip.com


Güncelleme Tarihi: 7/22/2019 5:39:31 PM