SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KADROSUNU GÜÇLENDİRİYOR - KALP VE DAMAR CERRAHİSİ UZMANLARI DOÇ. DR. GÖKASLAN VE DOÇ. DR. KAYA SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HASTA KABULÜNE BAŞLADI

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Doç. Dr. Gökhan Gökaslan ve Doç. Dr. Erkan Kaya, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde hasta kabul etmeye başladı.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi güçlü ve başarılı hekim kadrosuna yeni isimler ekliyor.  Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği’nde, Doç. Dr. Gökhan Gökaslan ve Doç. Dr. Erkan Kaya da görev aldı. Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği’nde Doç. Dr. Gökaslan ve Doç. Dr. Kaya’nın yanı sıra, Yrd. Doç. Dr. Feragat Uygur ve Yrd. Doç. Dr. M. Murat Yardımcı da görev yapıyor.

Doç. Dr. Gökhan GÖKASLAN

1974 yılında Isparta' da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Isparta Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1991 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitime başladı. 1997 yılında tıp doktoru olarak mezun olduktan sonra, 1998-2004 yılları arasında Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nde Uzmanlık Eğitimi’ni tamamlayarak, 2008 yılına kadar aynı merkezde eğitim görevlisi ve operatör doktor olarak görev yaptı. Bu süreçte Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında Kalp ve Dolaşım Fizyolojisi üzerine Doktora Eğitimi aldı.

2004 yılında Ankara’da ilk, Türkiye genelinde ise ikinci kez ekibi ile birlikte “varisli hastalarda lazer ile endovenöz ablasyon cerrahisi işlemi”ni gerçekleştirdi.

2005 yılında ilk 50 vakanın sonuçlarını Ulusal Damar Cerrahisi Kongresi’nde sunarak, ülkemizde de lazer ile kesi yapılmadan varis hastalıklarının tedavisinin yapılabileceğini gösterdi ve bu tedavi yönteminin ülkemizde yaygınlaşmasında Opr. Dr. Tolga Soyal ile birlikte öncü oldu.

2008 – 2011 yılları arasında özel sağlık kuruluşlarında görev yaptı. 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent Doktor olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında Doçent Doktor Unvanı aldı. 2012-2017 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Erişkin ve Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Anabilim ve Bilim Dallarının Başkanlığını yaptı. Eylül 2017 itibariyle SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başladı.

Gaziantep Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği'ndeki çalışma sürecinde çok sayıda “erişkin ve pediatrik  kalp cerrahisi vakası” gerçekleştirdi. Ayrıca Prof. Dr. Haşim Üstünsoy başkanlığında 6 kalp nakli, yaklaşık 40 yapay kalp yerleştirilmesi operasyonunda yer aldı ve ekibi dünyada en iyi yapay kalp  implantasyonu başlangıcı yapan merkez (FAST START AWARD) ödülünü aldı.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrede sunulmuş bilimsel bildiriler ve SCİ expanded yerli ve yabancı dergilerde basılmış makalelerinin yanı sıra  bir adet erişkin, bir adet çocuk kalp cerrahisi kitap yazarlığı ve editörlüğü mevcuttur.

İlgi alanları; kalp yetmezliğinde kalp nakli ve yapay kalp cihazlarının yerleştirilmesi, çalışan kalpte kalbi durdurmadan by-pass cerrahisi, kalp kapağı hastalıklarında hastanın kapağını değiştirmeden kapak tamiri, çocuk hastalarda doğumsal kalp hastalıklarının cerrahi tedavisi, aort damar hastalıklarının (balonlaşma veya yılması)  cerrahi ve stent ile tedavisi, arter (atardamar) hastalıklarının stent ile veya cerrahi olarak tedavisi, venöz sistem hastalıklarının (varis) kesi yapılmadan yapıştırıcı veya lazer ile tedavisi cerrahi ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

Doç. Dr. Erkan KAYA

1976 yılında İzmir’de doğdu. Ortaokul eğitimini İzmir’de, lise eğitimini Bursa Işıklar Askeri Lisesi'nde tamamladı. 1994 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne başladı. 2000 yılında Tıp Doktoru olarak mezun olduktan sonra 2004-2009 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nde Uzmanlık Eğitimi’ni tamamlayarak, 2009 yılına kadar aynı merkezde Eğitim Görevlisi ve Operatör Doktor olarak çalışmaya devam etti.

2015 yılında Gaziantep Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent Doktor olarak çalışmaya başladı. 2017 yılında Doçent Doktor Unvanı aldı. 2015-2017 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Erişkin ve Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Anabilim ve Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği, akademi kurul üyeliği ve eğitim-öğretim sorumlusu görevlerini yaptı. Eylül 2017 itibariyle SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak göreve başladı.

Gaziantep Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği'ndeki çalışma sürecinde erişkin, pediatrik  kalp cerrahisi ve periferik vasküler girişim vakası gerçekleştirdi. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş bilimsel bildiriler ve SCİ expanded yerli ve yabancı dergilerde basılmış makalelerinin yanı sıra 1 adet erişkin, 1 adet çocuk kalp cerrahisi kitap yazarlığı mevcuttur. Evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce ve Almanca bilmektedir.

İlgi alanları; kalp yetmezliğinde kalp nakli ve yapay kalp cihazlarının yerleştirilmesi, çalışan kalpte kalbi durdurmadan by-pass cerrahisi, kalp kapağı hastalıklarında hastanın kapağını değiştirmeden kapak tamiri, çocuk hastalarda doğumsal kalp hastalıklarının cerrahi tedavisi, aort damar hastalıklarının (balonlaşma veya yırtılması)  cerrahi ve stent ile tedavisi, arter (atardamar) hastalıklarının stent ile veya cerrahi olarak tedavisi, venöz sistem hastalıklarının (varis) kesi yapılmadan yapıştırıcı veya lazer ile tedavisi cerrahi ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KALP VE DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİ

1996 yılında faaliyete geçen Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde hizmet veren Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği'nde ilk kalp ameliyatı 18 Eylül 1997 tarihinde gerçekleştirildi. Bu tarihten itibaren hedefini hasta memnuniyeti olarak belirleyen Özel Sani Konukoğlu Hastanesi, sağlık alanında Türkiye genelinde saygın bir yer edinmiş ve bölgemizde de referans hastane konumuna gelmiştir.


Özel Sani Konukoğlu Hastanesi, SANKO Üniversitesi ile ortak kullanım (afiliasyon) protokolü imzaladıktan sonra, 3’üncü basamak hastane statüsünde hizmet vermeye başlayacaktır. Bu süreçte cerrahi ekibe genç, dinamik ve akademik cerrahlar da eklenerek, Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği daha da güçlendirilmiştir.

İlk günkü heyecanla ve özveri ile hastalarına şifa dağıtan klinikte dünya standartlarında cihaz ve malzemeler kullanılmaktadır.  Kalp ameliyatları laminar hava akımı olan HEPA Filtreli ameliyat salonlarında gerçekleştirilmektedir.

Hastalar ameliyat öncesi ve sonrası tek kişilik ve lüks odalarda kalmaktadır. Tamamı tek kişilik olan odalar, hasta ve refakatçilerin her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde donatılmıştır. Hasta ve refakatçilerin tedavi sürecinde kendilerini evlerinde hissedebilmeleri için tüm odalarda her yöne hareket edebilen elektrik kontrollü hasta yatakları, direkt telefon, özel banyo tuvalet, kablolu TV yayını ve merkezi klima sistemi bulunmaktadır.


Klinikte Yapılan Ameliyatlar:

Re-DO cerrahisi: Daha önceden kalp ameliyatı geçiren ancak yeni ortaya çıkan hastalıkları nedeniyle tekrar kalp ameliyatı gereken hastaların cerrahisi.

Koroner arter bypass cerrahisi: Kalbi durdurmadan çalışan kalpte bypass.

Kalp kapak hastalıkları cerrahisi: Kapak değişim veya tamirinin yanı sıra küçük kesi ile kapak ameliyatları.

Doğumsal kalp hastalıkları cerrahisi: Çocuk ve erişkin hastalarda doğuştan gelen kalp hastalıklarının cerrahisi.

Aort damar cerrahisi: Aort damarının genişlemesi veya yırtılması durumunda gereken damar değişim ameliyatları.

Atar damar tıkanıklarının cerrahi tedavisi: Vücuttaki atar damar tıkanıklarının bypass veya stent ile tedavisi.

Varis ameliyatları: Her boyuttaki varisli damarların, ağrısız, ameliyatsız yapıştırıcı veya lazer ile tedavisi Varis Tedavi Merkezinde yapılmaktadır.

ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ

Çağdaş hastane yönetimi anlayışıyla yönetilen ve sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline gelen hastanede, Acil Servis, Biyokimya, Patoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarları, Radyoloji, Nükleer Tıp, Kardiyovasküler Cerrahi, Organ Nakli Merkezi, Nefroloji, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Dahiliye, Gastroenteroloji, Endokrinoloji, Kulak Burun Boğaz, Pediatri, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Üroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Plastik Rekonstrüktif Cerrahi, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Psikiyatri, Göğüs Cerrahisi, Dermatoloji, Uyku Laboratuvarı, Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniği ve Üremeye Yardımcı Tedavi Merkeziyle uzman tanı ve tedavi yöntemleri uygulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 10/10/2017

DİĞER HABERLER
 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEKİM KADROSUNU GENİŞLETİYOR - GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANI DOÇ. DR. MERAL UYAR GÖREVE BAŞLADI

 • ASİD GENEL BAŞKANI DR. YUSUF ZİYA YILDIRIM’IN YENİ YIL MESAJI

 • LYS ÖNCESİ ÖNERİLER -UZMAN PSİKOLOG GÖKÇE DERTLİ: -“SINAVA GÜNLER KALA YORGUNLUĞA BAĞLI KAYGIYI AZALTMAK İÇİN SINAVI GÖZÜNÜZDE BÜYÜTMEMEK, YORGUNLUĞU AZALTMAK GEREKİR”

 • ASİD BAŞKANI DR. YILDIRIM’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

 • GAPSHOES FUARI - SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAPSHOES’TE STANT AÇTI

 • OPR. DR. GÖKHAN SEVER YENİDEN SANİ KONUKOĞLU HASTANESİNDE

 • ULUSLARARASI ANTEPFISTIĞI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ FESTİVAL ALANINDA STANT AÇTI

 • 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI -ASİD GENEL BAŞKANI DR. YILDIRIM: “KENETLENMİŞ, BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR MİLLET OLMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ”

 • ASİD BAŞKANI DR. YILDIRIM’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 • OKULA UYUM İÇİN ÖNERİLER -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOĞU SÜYÜR: -“OKULLARIN AÇILMASI ANNE VE BABALAR İÇİN YENİ BİR DÜZENE GEÇİLECEĞİNİN, ÇOCUKLAR İÇİN SORUMLULUK DÖNEMİNİN BAŞLANGICIDIR”

 • RAMAZAN AYINDA NASIL BESLENMELİYİZ? -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI ERÖZGÜR: -“GÜNLÜK ALINMASI GEREKEN ENERJİ, PROTEİN, VİTAMİN VE MİNERAL ORANLARI DEĞİŞMEZ”

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAPPLAST 2017 FUAR’INDA STANT AÇTI

 • SAĞLIKLI BESLEN, HAREKET ET - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ, TÜRKİYE SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ HAYAT PROGRAMI KAPSAMINDA MASAL PARK’TA STANT AÇTI

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KADROSUNU GÜÇLENDİRİYOR - KALP VE DAMAR CERRAHİSİ UZMANLARI DOÇ. DR. GÖKASLAN VE DOÇ. DR. KAYA SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • 18 EKİM DÜNYA MENOPOZ GÜNÜ - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KADIN SAĞLIĞI HASTALIKLARI UZMANI YRD. DOÇ. DR. ÖZKAPLAN: “MENOPOZ BİR SON DEĞİLDİR”

 • ASİD GENEL BAŞKANI DR. YILDIRIM: “CUMHURİYET BİR YÖNETİM ŞEKLİNDEN ÖTE, BİR YAŞAM BİÇİMİDİR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS

 • ASİD GENEL BAŞKANI DR. YUSUF ZİYA YILDIRIM’IN 10 KASIM MESAJI

 • ORGAN NAKLİ ANLATILACAK - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE “ORGAN NAKLİ” KONULU HALKA AÇIK KONFERANS VERİLECEK

 • OPR. DR. AHMET ORHAN GÜRER: “ORGAN BAĞIŞINDA BULUNARAK, YAŞAMA KATKIYI BİRLİKTE SAĞLAYALIM”

 • PROF. DR. KEMAL BAKIR, ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE

 • DÜNYA DİYABET GÜNÜ - PROF. DR. MEHMET BAŞTEMİR: “DİYABET GÖRÜLME SIKLIĞIYLA BİRLİKTE, SONUÇLARI İTİBARIYLA ÜLKEMİZDE DE ÖNEMİ ARTAN BİR HASTALIKTIR"

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAPSHOES’TE STANT AÇTI

 • GRİP VE GRİP AŞISI

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE 14 MART TIP BAYRAMI KUTLANIYOR

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BABADAN OĞLUNA İKİNCİ ŞANS -BABASININ BÖBREĞİ NAKLEDİLEN ALİ ÇAKMAK: “ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA HERKESİ DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM”

 • KÖTÜ KARNE GETİREN ÇOCUĞA NASIL YAKLAŞILMALI

 • GAPTARIM VE GAPFOOD FUARLARINDA SAĞLIK HİZMETİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ, FUAR SÜRESİNCE ZİYARETÇİLERE VE KATILIMCILARA SAĞLIK HİZMETİ SUNUYOR

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -YRD. DOÇ. DR. İBRAHİM HALİL ÖZDURAK, “TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE GÜNCEL GELİŞMELER” KONUSUNU ANLATACAK

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ PENTEX FUARI’NDA

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -“TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE GÜNCEL GELİŞMELER” KONUSU ANLATILDI

 • OBSESİF- KOMPULSİF BOZUKLUK VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ -UZMAN PSİKOLOG SÜYÜR: “TAKINTILI DÜŞÜNCELERİN GÜNLÜK YAŞAMIMIZI ETKİLEYECEK, GÜNLÜK AKTİVİTELERİMİZİ KISITLAYACAK DÜZEYE GELMESİ DURUMUNDA OBSESİF-KOMPULSİF BOZUKLUK AKLA GELMELİDİR”

 • ANNEDEN OĞLUNA İKİNCİ HAYAT -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ANNESİNİN BÖBREĞİ İLE HAYATA TUTUNAN BÜLENT YAKARYILMAZ: “ANNEM BANA YENİDEN HAYAT VERDİ”

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

 • “OHSAS 18001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ” - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BELGE ALDI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ -ÜROLOJİ UZMANI OPR. DR. GÖKHAN ÇİL HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GÖREVLENDİRME - HÜSEYİN SÖYLEMEZ, İDARİ DİREKTÖR OLARAK ATANDI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -PSİKİYATRİ UZMANI DR. KÜÇÜKTÜFEKÇİ DEPRESYONU ANLATACAK

 • YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM HEMŞİRELİĞİ KURSU

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE TOPLANTI -“DİZ ÇEVRESİ SPOR YARALANMALARI” KONUSU ANLATILDI

 • OPR. DR. FARUK AYKANAT HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • “31. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ FUARI” - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ FUARDA STANT AÇTI

 • HEMŞİRELİK HAFTASI -ANADOLU SAĞLIK İŞLETMELERİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI DR. YILDIRIM: -“HEMŞİRELER İÇİN İNSANİ DEĞERLER ÖN PLANDADIR”

 • İŞ VE İSTİHDAM GÜVENLİĞİ FORUMU -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ FORUMDA STANT AÇTI

 • HEMŞİRELİK HAFTASI - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BAŞHEMŞİRESİ ÖZYILMAZ: -“HEMŞİRELER SAĞLIK BAKIMI SUNUMUNUN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR”

 • HEMŞİRELİK HAFTASI -SANKO ÜNİVESİTESİ VE SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GÖREVLİ HEMŞİRELER ADINA SANMED ORMANI’NA AĞAÇ DİKİLDİ

 • HEMŞİRELER KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ - SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE “HEMŞİRELİK HAFTASI” KUTLANDI

 • 14 MART TIP BAYRAMI -ASİD GENEL BAŞKANI DR. YILDIRIM: -“TIP MESLEĞİ SEVGİ, FEDAKARLIK VE YOĞUN BİR ÇABA GEREKTİR”