OKUL BAŞARISI VE AİLE -UZMAN PSİKOLOG SÜYÜR: “ÇOCUK YETİŞTİRMENİN BİLİMSEL İLKE VE YÖNTEMLERİ VARDIR. BU İLKELER ÇOĞUNLUKLA EVRENSELDİR”

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Uzman Psikologu Melis Tümer Süyür, okul başarısında ailenin çok büyük bir rolü olduğunu söyledi.

Süyür, “Ebeveynlerin en büyük hedefi kuşkusuz ki, çocuklarına mutlu bir gelecek hazırlamaktır. Her anne-baba bunu yerine getirirken çocuğunun tüm ihtiyaçlarını karşılamak ister” dedi.

Günümüzde anne babaların çocuklarının yetiştirilmesine daha çok özen gösterdiğini anımsatan Süyür, anne baba olmanın okulunun bulunmadığını, bu iş bir beceri, bir sanat işidir denildiğini, ancak çocuk yetiştirmenin bilimsel ilke ve yöntemleri olduğuna vurgu yaptı.

“Bu ilkeler çoğunlukla evrenseldir. Çağdan çağa bazı değişimler gösterse de, temeldeki ilkeler büyük bir farklılık taşımamaktadır” diyen Süyür, şöyle devam etti:

“Aile çocuğun gelişimindeki ilk eğitimci ve etkili olan ilk çevre olduğu için okul başarısında da çok önemli bir yer tutar. Okullarda verilen eğitim-öğretim çalışmaları, ailedeki eğitim ve öğretimle desteklenmeli. Başarısında ailenin çok önemli katkıları bulunan çocuk, sevgi, güven ve destekle adımlarını daha sağlam atar. Ailenin bu bilinçle hareket etmesi gerekir. Aile ancak bu mantıkla yola çıktığında çocuğuna istediklerini verebilir ve ondan istediklerini alabilir.”

ÖNERİLER

Okul başarısı için ailelere önerilerde bulunan ve çocukların sürekli bir büyüme ve gelişim içinde olduğunun unutulmaması gerektiğini kaydeden Süyür, “Ergenlik çağına özgü biyolojik, ruhsal ve toplumsal değişme ve gelişmeler ergenin davranışlarına yansır. Gençlik çağının fırtınalı ve zor olduğunun göz önünde tutulması gerekir” diye konuştu.  

Ailelerin çocuklarını iyi tanımaları ve ondan yapabileceği düzeyde verim beklenmesini isteyen Süyür, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocuğunuza değer verdiğinizi, ona güvendiğinizi, sorumluluklarını yerine getirebileceğinden emin olduğunuzu her fırsatta belirtin. Ona ve fikirlerine değer verin, onu dinleyin, okul ve çevresindeki sosyal faaliyetlere katılması için teşvik edin. Çocuğa karşı sabırla, soğukkanlılıkla, anlayışla ve sevgiyle yaklaşın.

Bu özelliklere sahip bir yaklaşım, çocuğunuzla daha yakın bir ilişki kurmanızı sağlayacaktır. Yüksek sesle söylenen emir verici sözler, ağır eleştiriler ve azarlamalar asla fayda getirmeyeceği gibi çocuğunuzun sizden kopmasına ve uzaklaşmasına hatta birçok konuda yalana başvurmasına neden olacaktır.”

KIYASLAMAYIN

Sürekli başkaları ile kıyaslanan çocukta özgüven eksikliği gelişeceğini, gelişmeye kapalı olacağını, olumsuz eleştirilerin olumsuz davranışları da beraberinde getireceğini dikkati çeken Süyür, yapıcı ve teşvik edici her sözün, çocukların bir adım daha ileri gitmelerini sağlayacağını bildirdi.

Çocukların başka çocuklarla kıyaslanmaması gerektiğinin altını çizen Süyür, “Sevgi dolu ve ılımlı bir yaklaşımla, yapabilecek arkadaşça önerilerle iletilmek istenen mesaj tam olarak verilebilir. Çocuğa, isteklerin yerine getirmesi için baskı yapılmamalı” ifadelerini kullandı.

Çocuğun eleştirilmemesi, bunun başkalarının ve özellikle de arkadaşlarının yanında hiç yapılmaması gerektiğini anlatan Süyür, “Beğendiğiniz ve takdir ettiğiniz yönlerini ona söyleyin. Onu kendi yapısı ve kişiliği ile kabul edin" önerisinde bulundu.

Çocuğun yaşamında en önemli çevrenin, aile çevresi olduğunu ve yaşamındaki en etkili örnekleri ailesinden alacağını belirten Süyür, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Anne baba olarak tüm davranışlarınızla örnek olduğunuzu unutmayın. Çocuğunuza anne ve baba olarak farklı tepkiler göstermeyin. Eşinizle ortak hareket ederek tutarlı olun. Çocuğunuzun eleştirilerini dinleyerek makul şekilde cevaplandırın. Hatalarınızı düzeltme yönünde onunla tartışın, gerekirse özür dilemeniz bile çocuğunuzun gözünde sizi yüceltecektir.

Anne baba olarak alacağınız ortak kararlarla davranışlarınızda her zaman doğru ve tutarlı olun. Çelişkili davranışlarınızla çocuğunuz her zaman bocalayacak ve doğruyu bir başkasında arayacaktır. Aile içi problemler, tartışmalar çocuğa yansıyarak,  onun geleceğini de etkiler. Çocukların önünde yapılan tartışmalar, okul ve öğretmenler hakkındaki olumsuz eleştiriler çocukta bocalamaya, akademik başarısızlığa ve okuldan soğumaya neden olabilir.”

"DERS ÇALIŞ" UYARISININ ETKİLERİ

Sürekli yinelenen “Dersine çalış" uyarısının çocukta olumsuz etki yapabileceği gibi, çalışma azmini de kırabileceğine işaret eden Süyür, doğru davranışın çocuğun programlı çalışmaya alıştırılması, dinlenme, eğlence saatlerinin planlanması amacıyla yönlendirilmesi ve dersi öğrenmesi için çalışması gerektiğinin aşılanması olduğunu söyledi.

Süyür, "Çocuğun arkadaş çevresi, onun gelişimi ve sosyal hayatının oluşumunda çok büyük bir etkendir. Okul dışı zararlı arkadaşlıklar, farklı problemleri de beraberinde getirir. Zararlı alışkanlıkların bu yaşlarda büyük merak konusu olduğunu, kişiliklerinin oluşma döneminde yanlış yönlendirilebileceklerini unutmayın" dedi.

“Yaşı itibarıyla çocuğunuzun cinsel gelişiminin başladığı ve devam ettiği yıllardasınız. Onların cinsellik ile ilgili sorabileceği sorulara hazırlıklı olun” diyen Süyür, şöyle konuştu:

“Soruları yalın ve dürüst bir şekilde makul olarak yanıtlayın. Cinselliğin, korkulacak ya da sır ve gizlerle dolu bir hale girmesini engelleyin. Bu konudaki ılımlı ve destek verici yaklaşım, çocuğun çevreden yalan yanlış bilgiler almasını engeller.”

Bu çağdaki çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerinin doğru orantılı olmayabileceği gibi beden gelişiminin bir anda hızlanmasının, ruhsal gelişimin ise daha yavaş olmasının bazı hırçınlıklara ve sert tepkilere neden olabileceğini vurgulayan Süyür, “Bunları anlayışla karşılamak ve mantıklı bir yaklaşımla aşılmasına yardımcı olmak,  çocuğun cinsel kimliğini kazanmasında büyük önem taşır” değerlendirmesini yaptı.  

OKUL YAŞANTISI İLE İLGİLENİN

Ailelerin çocuklarının okul yaşantısı ile ilgilenmesini isteyen Süyür, önerilerini şöyle sıraladı:

“Derslerinde ve davranışlarında daha iyiye yöneltilebilmesi için öğretmenleri ile sıkı bir iletişim içinde bulunun, okulda gerçekleştirilen toplantılara mutlaka katılın, gelişimi ile ilgili konularda takipçi olun. Çocuğunuzun kılık ve kıyafetine, temizliğine özen gösterin. Okuldan döndüğünde, evde onu karşılayacak birinin olması, okuldan getirdiği sevinç ve üzüntü duygularını paylaşması açısından iyi olacaktır.

Çocuklarınıza iyi notların yanında zayıf not almasının da normal olduğunu ve çalışmakla durumun düzeltilebileceğini telkin edin. Ders çalışma ortamını hazırlamasına yardımcı olmak için uygun bir çalışma odası oluşturun. Eş dost toplantılarınızı onun programına uygun hale getirmeye gayret edin, ev işlerini ya da alışveriş sorumluluklarını ders çalışma saatlerinin dışında oluşturun.

Çocuğunuzun sağlık durumu ile yakından ilgilenin. Asılsız bedensel yakınmalarda bulunuyorsa bunların da dikkate alınması gerekir. Bu yakınmalar aslında onun, sorunlarını dolaylı olarak anlatış şekli olabilir.  En iyi dinlenme, uyuyarak yapılan dinlenmedir. Sinir sisteminin dinlenmesi ve enerji toplayabilmesi uyumaya bağlıdır. Bu sebeple çocuğunuzun uyku saatlerinin düzenli olmasına önem verin.

Çocuğunuza yeteri kadar harçlık verin. Harçlığını mümkünse aylık veya haftalık olarak belirleyin. Böylelikle kendisini yönetmeyi öğrenecek, sorumluluk kazanacaktır.  Bol bol öğüt vermek yerine, örnek davranışlarda bulunarak davranış değişikliğini hedefleyin."

Ailelere okula asla sinirliyken gitmemeleri uyarısını yapan Süyür, sözlerini şöyle tamamladı:

“Öfke öfkeyi doğurur. Çocuğu, okuldan mutsuz gelen her veli doğal olarak sinirlenir. Okul, bürokratik hiyerarşi sistemi ile yönetilir. Eğer sorun sınıf ortamında yaşanmışsa önce ilgili öğretmeni arayarak söylediklerini dikkatle dinleyin. Açıklamaları sizin için yeterli değilse o zaman okul idaresine başvurarak,  öğretmenin de bulunacağı bir görüşme talep edin. İletişim kanallarınızı sürekli açık tutmanız gerektiğini unutmayın."

Güncelleme Tarihi: 11/26/2015

DİĞER HABERLER
 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDEN SPORA DESTEK -GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ VOLEYBOL VE AMPUTE FUTBOL TAKIMLARINA SAĞLIK DESTEĞİ SAĞLANACAK

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -KADAVRADAN BÖBREK NAKLEDİLEN MERYEM YILMAZ: -“AYLARDIR GELECEK MÜJDELİ HABERİ BEKLİYORDUM” -PROF. DR. YÜZBAŞIOĞLU: “MERKEZİMİZİN BÖLGEDE ÇOK BÜYÜK BİR İHTİYACI GİDERMESİ EN BÜYÜK MÜKAFATIMIZDIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KADROSUNU GÜÇLENDİRİYOR -BESLENME VE DİYET UZMANI GÖKÇE BAŞKÜLEKÇİ GÖREVE BAŞLADI

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOGU GÖKÇE DERTLİ: -“OKUL FOBİSİ, KUVVETLİ BİR ENDİŞE NEDENİYLE ÇOCUĞUN OKULA GİTMEYİ REDDETMESİ YA DA BU KONUDA İSTEKSİZ GÖRÜNMESİDİR”

 • KURBAN BAYRAMINDA BESLENME -BESLENME VE DİYET UZMANI GÜLEN MAVİ: -“KURBAN ETİ TÜKETİLİRKEN, ETİN NASIL PİŞİRİLECEĞİ, NE KADAR VE HANGİ BESİNLERLE TÜKETLECEĞİ DE ÖNEMLİ”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE İŞBAŞI EĞİTİM KURSU -GENEL MÜDÜR YUSUF ZİYA YILDIRIM: “İŞKUR İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE DÜZENLENEN PROGRAM SYESİNDE PEK ÇOK KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLANDI”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NE TEŞEKKÜR ZİYARETİ -DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NECDET OSAM, GENEL MÜDÜR DR. YILDIRIM’A TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU

 • BABADAN KIZINA BÖBREK NAKLİ -FİLİZ ÜNAL: “BABAM SAĞOLSUN” -MEHMET FAHRETTİN ASLAN: “BABA YÜREĞİ, DAHA FAZLA DAYANAMADIM VE BÖBREĞİMİ VERDİM. MUTLUYUM”

 • 18 EKİM DÜNYA MENOPOZ GÜNÜ -YRD. DOÇ. DR. ESRA ÖZKAPLAN: -“MENOPOZ KÖTÜYE GİDİŞ DEĞİLDİR”

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NİN KADROSU GÜÇLENDİRİLİYOR -NÖROLOJİ UZMANI DR. MESUT BULUT, HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • DÜNYA HEPATİT GÜNÜ -ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI DR. REZAN HARMAN: “TÜRKİYE’DE YAKLAŞIK 4 MİLYON HEPATİT HASTASI VAR” -“HEPATİT B HASTALIĞI EN ÇOK ESKİŞEHİR, DİYARBAKIR, ANTALYA, ADANA, ERZURUM VE SİVAS’TA GÖRÜLÜYOR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -İKİ HASTA KADAVRADAN NAKİLLE YENİDEN HAYAT BULDU

 • AĞABEYİNE BÖBREĞİNİ VERDİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLA, KARDEŞTEN AĞABEYE BÖBREK NAKLİ YAPILDI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ -YUSUF DEMİRBAŞ: “EŞİME YAPTIĞI FEDAKÂRLIKTAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM. İYİ GÜNÜMDE OLDUĞU GİBİ KÖTÜ GÜNÜMDE DE YANIMDA OLDU”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE YENİ YIL KUTLAMASI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -ABLASI ESRA’YA BÖBREĞİNİ VEREN ESMA YILMAZ: “KÜÇÜKKEN KARDEŞ KAVGASI YAPIYORDUK ŞİMDİ HAYAT KAVGASI YAPIYORUZ”

 • ASKERLERE ORGAN BAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILDI -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GENEL CERRAHİ UZMANI OPR. DR. GÜRER: -“ORGAN BAĞIŞINDA CANLIDAN NAKİLLER KADAR, KADAVRADAN NAKİLLERİN DE ARTMASINI ÜMİT EDİYORUZ”

 • ASİD GENEL BAŞKANI DR. YUSUF ZİYA YILDIRIM: -“2016 YILININ HERKESİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILADIĞI YIL OLMASINI DİLİYORUZ”

 • YILBAŞINDA NASIL BESLENMELİ - SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI MAVİ: “YILBAŞI SOFRALARINDAN SAĞLIKLI BESLENME ADINA EN AZ ZARARLA KALKMAK İÇİN ÇABA HARCANMALIDIR”

 • “GRİP VE GRİP AŞISI” - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ ENFEKSİYON HASTALIKLARI VE KLİNİK MİKROBİYOLOJİ UZMANI DR. HARMAN “GRİP, BİRÇOK FARKLI HASTALIĞI TETİKLEYEBİLECEĞİNDEN CİDDİYE ALINMASI GEREKEN BİR HASTALIKTIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAPSHOES’TA STANT AÇTI

 • DÜNYA AIDS GÜNÜ -DR. REZAN HARMAN: “AIDS, İNSANLARDA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN ÇÖKMESİNE NEDEN OLAN BULAŞICI BİR HASTALIKTIR” -“SAĞLIK BAKANLIĞI 2013 VERİLERİNE GÖRE, TÜRKİYE'DE TOPLAM 6.802 HIV/AIDS HASTASI BULUNUYOR”

 • OKUL BAŞARISI VE AİLE -UZMAN PSİKOLOG SÜYÜR: “ÇOCUK YETİŞTİRMENİN BİLİMSEL İLKE VE YÖNTEMLERİ VARDIR. BU İLKELER ÇOĞUNLUKLA EVRENSELDİR”

 • OKUL DÖNEMİNDEKİ ÇOCUKLARDA BESLENME -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI BAŞKÜLEKÇİ: -“HIZLI BÜYÜME, GELİŞME VE ÖĞRENME SÜREÇLERİNİ KAPSAYAN OKUL DÖNEMİ, SAĞLIKLI BESLENME AÇISINDAN DA BÜYÜK ÖNEM TAŞIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -OPR. DR. GÜRER, “BÖREK NAKLİ VE ORGAN BAĞIŞI” KONUSUNU ANLATTI

 • “MEME KANSERİ VE MEME KANSERİNDE ERKEN TANININ ÖNEMİ” -YRD. DOÇ. DR. ERDAL UYSAL: “DÜNYADA MEME KANSERİNDE HER YIL YENİ VAKA SAYISI YAKLAŞIK BİR MİLYONDUR” -“ERKEN TANI KONULDUĞUNDA BU HASTALIKTAN YÜKSEK ORANDA TAMAMEN KURTULMA ŞANSI VARDIR”

 • ORGAN BAĞIŞI HAFTASI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ, SANKO PARK’TA KURDUĞU STANTTA BİLGİLENDİRME YAPIYOR

 • ÇOCUKLARDA ATEŞE DİKKAT -ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZMANI DR. ÇAĞATAY KABAK: -“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ HENÜZ GELİŞMEMİŞ 3 YAŞIN ALTINDAKİ ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI SIK GÖRÜRLÜR”

 • ANADOLU SAĞLIK İŞLETMELERİ DERNEĞİ BAŞKANI DR. YILDIRIM: -“KENETLENMEYE HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

 • İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

 • TEKNOLOJİ VE GÖZ SAĞLIĞI -GÖZ HASTALIKLARI UZMANI YRD. DOÇ. DR. EVİŞEN: -“AKILLI TELEFONLARIN EKRANI MAT OLMALI” -“BİLGİSAYAR EKRANI GÖZ SEVİYESİNİ AŞMAMALI”

 • DR. MEHMET AKSOY, ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE

 • DÜNYA DİYABET GÜNÜ -PROF. DR. MEHMET BAŞTEMİR: -“DİYABET, SIKLIĞI VE YARATTIĞI SORUNLAR NEDENİYLE ÖNEMİ GİTTİKÇE ARTAN BİR SAĞLIK SORUNU OLARAK KARŞIMIZA ÇIKMAKTADIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEKİM KADROSUNU GENİŞLETİYOR -NÖROŞİRURJİ UZMANI OPR. DR. KADİR ÇINAR HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • 14 MART TIP BAYRAMI -ASİD BAŞKANI DR. YILDIRIM: -“HEKİMLİK ULVİ BİR MESLEKTİR”

 • SINAV KAYGISI -UZMAN PSİKOLOG MELİS TÜMER SÜYÜR: -“HEYECAN SINAVIN DOĞAL SONUCUDUR. ÖNEMLİ OLAN HEYECANI PANİĞE DÖNÜŞTÜRMEMEKTİR”

 • DÜNYA KADINLAR GÜNÜ -SANKO ÜNİVERSİTESİ VE ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

 • “LAPAROSKOPİK ÜROLOJİ” EĞİTİM TOPLANTISI -REKTÖR PROF. DR. AHMET SINAV: “BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR”

 • BABADAN KIZINA BÖBREK NAKLİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BAŞARILI BİR OPERASYONLA BABASININ BÖBREĞİ, 18 YAŞINDAKİ KIZINA NAKLEDİLDİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ -GASTROENTEROLOJİ UZMANI DR. NİMET YILMAZ GÖREVE BAŞLADI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ FUARDA SAĞLIK HİZMETİ VERİYOR

 • ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİ UZMANI DR. DUYGU ERDOĞDU, HASTANEMİZDE GÖREVE BAŞLADI

 • OKULA DÖNÜŞ VAKTİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ PSİKOLOGU ÖZTURAN: -‘’ÇOCUKLA BİLİKTE AİLELERİN DE AYNI HEYECANI YAŞAMASI, ÇOCUKLARDA OKULA TEKRAR MOTİVE OLMAYI KOLAYLAŞTIRIR’’

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ “GAPTARIM’’ VE ‘’GAPFOOD’TA

 • MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOĞU SÜYÜR: -“BAĞIMLILIKTAN KURTULMAK MÜMKÜN, ‘’KİŞİ BAĞIMLILIKTAN KURTULMAK İÇİN KARARLI OLMALIDIR’’

 • ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE YARIYIL TATİL İÇİN ÖNERİLER -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOĞU DERTLİ: -“AİLELER DÜŞÜK NOTLAR İÇİN ÇOCUKLARINI YARGILAMADAN VE YADIRGAMADAN ÇOCUKLA BİRLİKTE ÇÖZÜM YOLLARINI ARAMALI”

 • “SAĞLIK YÖNETİCİSİNİN GÜNDEMİ” -SASDER BAŞKANI DR. MELİH BULUT; -“ÜÇ YILDAN BERİ PLANLADIĞIMIZ TOPLANTININ İLKİNİ GAZİANTEP’TE DÜZENLEMEKTEN MUTLUYUZ”

 • “SAĞLIK YÖNETİCİSİNİN GÜNDEMİ” PANELİ 17 OCAK’TA YAPILACAK

 • HALKA AÇIK SAĞLIK KONFERANSI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ NÖROLOJİ UZMANI DR. YÜCEL: -“ALZHEİMER HASTALIĞININ EN SIK BAŞLAMA BİÇİMİ UNUTKANLIKTIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİ UZMANI DR. ERDOĞDU: “SINAV KAYGISI, ÖNCESİNDE ÖĞRENİLEN BİLGİNİN SINAV SIRASINDA ETKİLİ BİR BİÇİMDE KULLANILMASINA ENGEL OLUR VE BAŞARININ DÜŞMESİNE YOL AÇAR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDEN KARNE UYARISI -UZMAN PSİKOLOG MELİS TÜMER SÜYÜR: “KÖTÜ KARNEDEN SADECE ÇOCUĞUNUZ SORUMLU DEĞİLDİR” -“ÖNEMLİ OLAN KARNE HEYECANINI KARNE SENDROMUNA ÇEVİRMEMEKTEDİR”

 • 33 YILLIK EŞİNE BÖBREĞİNİ VERDİ -YUSUF YÜCE: “EŞİM BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

 • “YILIN BAŞARILI SAĞLIK GİRİŞİMCİSİ VE SAĞLIK YÖNETİCİSİ” ÖDÜLÜ ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEMŞİRELİK HİZMETLERİ YÖNETİCİSİ ÖZYILMAZ, HOSPİTAL MANAGER DERGİSİ TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -YRD. DOÇ. DR. AKSOY’DAN “ŞİŞMANLIK KADER DEĞİL” KONULU KONFERANS

 • ÖZEL SANİ KONUKOLU HASTANESİ’NDEN UZM. PSİKOLOG SÜYÜR:-“ERGENLİK VE DEPRESYON”

 • HEMŞİRELİK HAFTASI KUTLAMALARI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HEMŞİRELİK HAFTASI COŞKUYLA KUTLANIYOR

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE 14 MART TIP BAYRAMI

 • ÇAPRAZ BÖBREK NAKLİ -DOÇ. DR. M. FATİH YÜZBAŞIOĞLU: -“ÇAPRAZ BÖBREK NAKLİYLE UYUMSUZLUK OLAN ÇİFTLERİN, UYUMLU OLACAK BAŞKA ÇİFTLERLE EŞLEŞTİRİLME ŞANSI ORTAYA ÇIKIYOR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KADROSUNU BÜYÜTÜYOR -BESLENME VE DİYET UZMANI GÜLER EZGİ ÖĞÜT, GÖREVE BAŞLADI

 • KALP SAĞLIĞI HAFTASI -SANKO ÜNİVERSİTESİ KARDİYOLOJİ UZMANI YRD. DOÇ. DR. SERÇELİK: -“KALP VE DAMAR HASTALIKLARI, BÜTÜN ÜLKELERDE SIK GÖRÜLEN ÇOK CİDDİ BİR HASTALIKTIR”

 • PANİK BOZUKLUĞU -PSİKOLOG ÖZTURAN: “PANİK BOZUKLUĞU GÜNÜMÜZDE DAHA SIK GÖRÜLMEYE BAŞLAYAN BİR RAHATSIZLIK”

 • ANNESİNİN BÖBREĞİYLE YENİDEN SAĞLIĞINA KAVUŞTU -DİYALİZ HASTASI 26 YAŞINDAKİ BURAK SATILMIŞ’A, ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE YAPILAN BAŞARILI BİR OPERASYONLA ANNESİNİN BÖBREĞİ NAKLEDİLDİ

 • ÖZEL HASTANELER PLATFORMU DERNEĞİ TOPLANTISI -BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTILARI’NIN DÖRDÜNCÜSÜ GAZİANTEP’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 • YENGEDEN KAYINBİRADERE BÖBREK NAKLİ -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLA, DİYALİZ HASTASI METİN ÇAPAR’A, YENGESİNDEN BÖBREK NAKLEDİLDİ -METİN ÇAPAR: -“AİLE BAĞLARIMIZ VE YENGEMİN FEDAKARLIĞI HERKESE ÖRNEK OLMALI”

 • 13 YAŞINDAKİ ZEHRA’YA ŞANS DOĞUM GÜNÜNDE GÜLDÜ -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKİLLERİ DEVAM EDİYOR -ZEHRA BABACAN: “DOĞUM GÜNÜMDE ALDIĞIM EN GÜZEL HEDİYE OLDU”