KALP SAĞLIĞI HAFTASI -SANKO ÜNİVERSİTESİ KARDİYOLOJİ UZMANI YRD. DOÇ. DR. SERÇELİK: -“KALP VE DAMAR HASTALIKLARI, BÜTÜN ÜLKELERDE SIK GÖRÜLEN ÇOK CİDDİ BİR HASTALIKTIR”

SANKO Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alper Serçelik, kalp ve damar hastalıklarının, bütün ülkelerde sık görülen çok ciddi bir hastalık olduğunu söyledi.

Kalp Sağlığı Haftası dolayısıyla açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Serçelik, en fazla ölümle sonuçlanan hastalık olması itibariyle kalp ve damar hastalıklarının öneminin gün geçtikçe daha da arttığını ifade ederek, genetik faktörlerin yanı sıra şeker, stres, sigara içimi, yüksek tansiyon, kolesterol gibi faktörlerin hastalığa yakalanma riskini arttırdığını belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Serçelik, 40 yaş üstünde olup ailesinde kalp damar rahatsızlığı bulunanların ve şeker, tansiyon, kolesterol gibi rahatsızlıklara sahip, sigara içen kişilerin kontrollerini aksatmaması gerektiğinin altını çizdi.

 

GENETİK FAKTÖRLERİ ENGELLEYEMEYİZ

Kalp ve damar hastalıklarını etkileyen faktörlerin bir kısmının değiştirebilecek, bir kısmının da değiştirilemeyecek faktörler olduğuna dikkati çeken Yrd. Doç. Dr. Serçelik, kalp ve damar tıkanmalarında en önemli faktörün genetik faktör olduğuna vurgu yaptı.

Anne, baba ya da kardeşlerinde kalp ve damar hastalığı görülen kişilerin kendilerinin kalp ve damar hastası olma riskinin normale göre 12 kat daha fazla olduğunu bildiren Yrd. Doç. Dr. Serçelik, ailesinde erken yaşlarda kalp ve damar hastalığı geçirenlerde riskin daha yüksek olduğunu kaydetti.

“Diyelim ki annesi 70 yaşında kalp krizi geçirmiş. Bu durum o bireyi çok etkilemez ama annesi eğer 40 yaşında kalp krizi geçirmişse bu durum riski daha çok artırır” diyen Yrd. Doç. Dr. Serçelik, şöyle devam etti:

“Bu gruptaki insanların daha sık kontrolden geçmesi gerekiyor. Genetik faktörleri değiştiremeyiz ama en azından hasta kalp sağlığı açısından risk gurubunda olduğunu bilir ve ona göre tedbir alır. Sigara içiyorsa onu bırakır, şekeri, kolesterolü yüksekse onun tedavisini görür. Spor yapmıyorsa, spora başlar, kiloluysa kilo verir, daha sağlıklı beslenir. Kalp damar hastalıklarında şeker hastalığı risk yaratır. Kolestrol seviyesine dikkat edilmeli. Tansiyon hastaları sigara içenler, strese teslim olanlar, hareketsiz ve kötü beslenenler risk grubundadır.”

KORONER KALP HASTALIKLARININ KENDİNİ GÖSTERME ŞEKİLLERİ

Kalp ve damar hastalıklarının değişik forumlarda kendini gösterdiğini anlatan Yrd. Doç. Dr. Serçelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Örneğin ani ölüm kalp ve damar hastalığının ortaya çıkma şekli olabilir. Kişi şu ana kadar bilinen hiçbir kalp hastalığı olmadığı halde bir anda hayatını kaybedebilir. Şimdiye kadar hiçbir belirti vermemiştir ama yapılan otopside kalp damarlarının tıkanık olduğu ortaya çıkmıştır. Kalp ve damar hastalıklarının diğer bir kendini gösterme biçimi kalp krizi şeklinde olabilir. Kalp ve damar tıkanması olduğu bu şekilde ortaya çıkabilir. 

Bir üçüncüsü özellikle efor sırasında göğüse gelen ağrı şeklinde kendini gösterebilir. Özellikle soğuk havalarda, tok karnına ve rüzgâra karşı yürümek, elinde bir yük varken, rampa yukarı yürümek, merdiven çıkmak gibi hallerde göğüste ağrı olması, kalp ve damar tıkanması belirtileridir. Bunlar kalp ve damar hastalıklarının çıkış şekli, kendini gösterme şekli olabilir.”

Kalp yetmezliğinin hastalığın kendini gösterme şekillerinden biri olduğuna dikkati çeken Dr. Serçelik, hastalığın bir takım belirtileri olduğunu dile getirdi.

Kalp yetmezliğinin ilk evrelerinde erken yorulma, başkalarının yürüdüğü ve yorulmadığı hallerde yorulma gibi kendini gösterebileceğini vurgulayan Dr. Serçelik, hastalığın kendisini gösterme şekillerini şöyle açıkladı:

“Hastalığın ileri evrelerinde belirtiler düz yolda ve kısa mesafelerde yorulma olarak kendini gösterebilir. Aşırı nefes darlığı olur. 5 kat merdiven çıkınca hepimiz yorulabiliriz ama eğer ilk katta yoruluyorsak bu patolojik olabilir.10 kmgidersen de yorulursun ama kişi ‘100 m yürüyünce yoruldum’ diyorsa altında kalp yetmezliği olabilir.

Kalp ve damar hastalıklarını diğer bir kendini gösterme şekli kalp bloklarıdır. Kalp damar tıkanmalarına bağlı kalp blokları görülebilir. Kalp blokları kalp atışlarının yavaşlamasıdır. Kişinin kalbi dakikada 80 atarken bir bakıyorsunuz 40’a düşüyor. Kalp ve damar rahatsızlıkları bütün bu forumlardan biri olarak karşımıza çıkabilir. Çıkan bu foruma göre hareket etmek gerekir.”

HASTALIK ÇEŞİTLİ TESTLERLE TESPİT EDİLEBİLİR

Kalp ve damar hastalıklarında hastalığı tespit etmek için çeşitli testler kullandıklarını bildiren Dr. Serçelik, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Hepsinin temelinde damarların tıkanması olduğu için şüphelendiğimiz hastada damar tıkanmasını gösterebilecek testler yapmamız lazım. En basiti elektrokardiyografidir (EKG). Bazı bulgular damar tıkanması olabileceğini gösterir. Bütün bunları görürsek altında bir damar problemi olabileceğini düşünürüz. Efor testi yapabiliriz. Damar tıkanmasını saptama şansımız EKG’ye göre daha fazladır ama hiçbir zaman yüzde 90’ların üzerinde değildir. Bir efor testinde tıkanmayı yakalama şansımız bayan ve erkekte farklıdır. Bu oran erkekte yüzde 70, bayanlarda yüzde 50 civarındadır.

Efor testi yaptığımız halde damar tıkanıklığı olmasına rağmen bunu yakalayamayabiliriz.  Doktorun kalp hastalığı ile ilgili kuvvetli şüphesi varsa daha üst bir teste geçilebilir. Sintigrafi yapılabilir. Bu testle kalp damar tıkanıklığını yakalama oranımız yüzde 85’lere çıkabilir. Bu testin özellikle kilolu insanlarda yanılma payı yüksektir. Hekimin ciddi şüpheleri varsa yine bir üst teste geçilebilir ki bu da halk arasında bilinen adıyla katetersiz anjiyodur. Bilgisayarlar yardımıyla, damara ilaç verilerek yapılan bir testtir. Bunda yüzde 95’e yakın bir oranda kalp damar tıkanıklığını yakalama şansımız var.”

Tıkanmayı en iyi gösteren testin koroner anjiyo olduğunun altını çizen Dr Serçelik, sözlerini şöyle tamamladı:

“Diğer testler normal olmasına rağmen kişinin nefes darlığını, göğüs ağrısını başka testlerle izah edemiyorsak bu kişilere koroner anjiyo tavsiye ediyoruz. Koroner anjiyoyu tecrübeli bir kişi yapıyorsa yüzde 99’luk bir oranda doğru sonuç alınabiliyor. Anjiyoda damar problemini saptadıktan sonra önümüzde tedavi için 3 tane seçenek oluyor. Birincisi ilaç tedavisi. Damardaki darlıkların seviyesine, derecesine göre ilaç tedavisi tavsiye ediyoruz.

İkinci tedavi seçeneği balon - stend, üçüncü tedavi seçeneği ameliyattır. EECP dediğimiz Yeni bir yöntem var. Bu yöntem çok yeni değil ama Türkiye’de çok yaygınlaşmamış bir yöntem. Türkiye’de sadece 5–6 merkezde uygulanıyor. Bizim hastanemizde de 4–5 yıldır uygulanıyor. Diğer tedavi yöntemlerine uygun olmayan hastalarda, ameliyata, balon – stent uygulamasına uygun olmayan hastalar için bir tedavi yöntemidir. Hasta günde bir kere olmak üzere bir cihaza giriyor. O cihazla vücuda belli bir egzersiz yaptırarak yeni kılcal damarların gelişmesine katkı sağlanıyor. Uygulamaya 7 hafta devam ediliyor.”

Güncelleme Tarihi: 4/14/2015

DİĞER HABERLER
 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDEN SPORA DESTEK -GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ VOLEYBOL VE AMPUTE FUTBOL TAKIMLARINA SAĞLIK DESTEĞİ SAĞLANACAK

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -KADAVRADAN BÖBREK NAKLEDİLEN MERYEM YILMAZ: -“AYLARDIR GELECEK MÜJDELİ HABERİ BEKLİYORDUM” -PROF. DR. YÜZBAŞIOĞLU: “MERKEZİMİZİN BÖLGEDE ÇOK BÜYÜK BİR İHTİYACI GİDERMESİ EN BÜYÜK MÜKAFATIMIZDIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KADROSUNU GÜÇLENDİRİYOR -BESLENME VE DİYET UZMANI GÖKÇE BAŞKÜLEKÇİ GÖREVE BAŞLADI

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOGU GÖKÇE DERTLİ: -“OKUL FOBİSİ, KUVVETLİ BİR ENDİŞE NEDENİYLE ÇOCUĞUN OKULA GİTMEYİ REDDETMESİ YA DA BU KONUDA İSTEKSİZ GÖRÜNMESİDİR”

 • KURBAN BAYRAMINDA BESLENME -BESLENME VE DİYET UZMANI GÜLEN MAVİ: -“KURBAN ETİ TÜKETİLİRKEN, ETİN NASIL PİŞİRİLECEĞİ, NE KADAR VE HANGİ BESİNLERLE TÜKETLECEĞİ DE ÖNEMLİ”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE İŞBAŞI EĞİTİM KURSU -GENEL MÜDÜR YUSUF ZİYA YILDIRIM: “İŞKUR İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE DÜZENLENEN PROGRAM SYESİNDE PEK ÇOK KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLANDI”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NE TEŞEKKÜR ZİYARETİ -DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NECDET OSAM, GENEL MÜDÜR DR. YILDIRIM’A TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU

 • BABADAN KIZINA BÖBREK NAKLİ -FİLİZ ÜNAL: “BABAM SAĞOLSUN” -MEHMET FAHRETTİN ASLAN: “BABA YÜREĞİ, DAHA FAZLA DAYANAMADIM VE BÖBREĞİMİ VERDİM. MUTLUYUM”

 • 18 EKİM DÜNYA MENOPOZ GÜNÜ -YRD. DOÇ. DR. ESRA ÖZKAPLAN: -“MENOPOZ KÖTÜYE GİDİŞ DEĞİLDİR”

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NİN KADROSU GÜÇLENDİRİLİYOR -NÖROLOJİ UZMANI DR. MESUT BULUT, HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • DÜNYA HEPATİT GÜNÜ -ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI DR. REZAN HARMAN: “TÜRKİYE’DE YAKLAŞIK 4 MİLYON HEPATİT HASTASI VAR” -“HEPATİT B HASTALIĞI EN ÇOK ESKİŞEHİR, DİYARBAKIR, ANTALYA, ADANA, ERZURUM VE SİVAS’TA GÖRÜLÜYOR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -İKİ HASTA KADAVRADAN NAKİLLE YENİDEN HAYAT BULDU

 • AĞABEYİNE BÖBREĞİNİ VERDİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLA, KARDEŞTEN AĞABEYE BÖBREK NAKLİ YAPILDI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ -YUSUF DEMİRBAŞ: “EŞİME YAPTIĞI FEDAKÂRLIKTAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM. İYİ GÜNÜMDE OLDUĞU GİBİ KÖTÜ GÜNÜMDE DE YANIMDA OLDU”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE YENİ YIL KUTLAMASI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -ABLASI ESRA’YA BÖBREĞİNİ VEREN ESMA YILMAZ: “KÜÇÜKKEN KARDEŞ KAVGASI YAPIYORDUK ŞİMDİ HAYAT KAVGASI YAPIYORUZ”

 • ASKERLERE ORGAN BAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILDI -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GENEL CERRAHİ UZMANI OPR. DR. GÜRER: -“ORGAN BAĞIŞINDA CANLIDAN NAKİLLER KADAR, KADAVRADAN NAKİLLERİN DE ARTMASINI ÜMİT EDİYORUZ”

 • ASİD GENEL BAŞKANI DR. YUSUF ZİYA YILDIRIM: -“2016 YILININ HERKESİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILADIĞI YIL OLMASINI DİLİYORUZ”

 • YILBAŞINDA NASIL BESLENMELİ - SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI MAVİ: “YILBAŞI SOFRALARINDAN SAĞLIKLI BESLENME ADINA EN AZ ZARARLA KALKMAK İÇİN ÇABA HARCANMALIDIR”

 • “GRİP VE GRİP AŞISI” - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ ENFEKSİYON HASTALIKLARI VE KLİNİK MİKROBİYOLOJİ UZMANI DR. HARMAN “GRİP, BİRÇOK FARKLI HASTALIĞI TETİKLEYEBİLECEĞİNDEN CİDDİYE ALINMASI GEREKEN BİR HASTALIKTIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAPSHOES’TA STANT AÇTI

 • DÜNYA AIDS GÜNÜ -DR. REZAN HARMAN: “AIDS, İNSANLARDA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN ÇÖKMESİNE NEDEN OLAN BULAŞICI BİR HASTALIKTIR” -“SAĞLIK BAKANLIĞI 2013 VERİLERİNE GÖRE, TÜRKİYE'DE TOPLAM 6.802 HIV/AIDS HASTASI BULUNUYOR”

 • OKUL BAŞARISI VE AİLE -UZMAN PSİKOLOG SÜYÜR: “ÇOCUK YETİŞTİRMENİN BİLİMSEL İLKE VE YÖNTEMLERİ VARDIR. BU İLKELER ÇOĞUNLUKLA EVRENSELDİR”

 • OKUL DÖNEMİNDEKİ ÇOCUKLARDA BESLENME -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI BAŞKÜLEKÇİ: -“HIZLI BÜYÜME, GELİŞME VE ÖĞRENME SÜREÇLERİNİ KAPSAYAN OKUL DÖNEMİ, SAĞLIKLI BESLENME AÇISINDAN DA BÜYÜK ÖNEM TAŞIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -OPR. DR. GÜRER, “BÖREK NAKLİ VE ORGAN BAĞIŞI” KONUSUNU ANLATTI

 • “MEME KANSERİ VE MEME KANSERİNDE ERKEN TANININ ÖNEMİ” -YRD. DOÇ. DR. ERDAL UYSAL: “DÜNYADA MEME KANSERİNDE HER YIL YENİ VAKA SAYISI YAKLAŞIK BİR MİLYONDUR” -“ERKEN TANI KONULDUĞUNDA BU HASTALIKTAN YÜKSEK ORANDA TAMAMEN KURTULMA ŞANSI VARDIR”

 • ORGAN BAĞIŞI HAFTASI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ, SANKO PARK’TA KURDUĞU STANTTA BİLGİLENDİRME YAPIYOR

 • ÇOCUKLARDA ATEŞE DİKKAT -ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZMANI DR. ÇAĞATAY KABAK: -“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ HENÜZ GELİŞMEMİŞ 3 YAŞIN ALTINDAKİ ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI SIK GÖRÜRLÜR”

 • ANADOLU SAĞLIK İŞLETMELERİ DERNEĞİ BAŞKANI DR. YILDIRIM: -“KENETLENMEYE HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

 • İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

 • TEKNOLOJİ VE GÖZ SAĞLIĞI -GÖZ HASTALIKLARI UZMANI YRD. DOÇ. DR. EVİŞEN: -“AKILLI TELEFONLARIN EKRANI MAT OLMALI” -“BİLGİSAYAR EKRANI GÖZ SEVİYESİNİ AŞMAMALI”

 • DR. MEHMET AKSOY, ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE

 • DÜNYA DİYABET GÜNÜ -PROF. DR. MEHMET BAŞTEMİR: -“DİYABET, SIKLIĞI VE YARATTIĞI SORUNLAR NEDENİYLE ÖNEMİ GİTTİKÇE ARTAN BİR SAĞLIK SORUNU OLARAK KARŞIMIZA ÇIKMAKTADIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEKİM KADROSUNU GENİŞLETİYOR -NÖROŞİRURJİ UZMANI OPR. DR. KADİR ÇINAR HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • 14 MART TIP BAYRAMI -ASİD BAŞKANI DR. YILDIRIM: -“HEKİMLİK ULVİ BİR MESLEKTİR”

 • SINAV KAYGISI -UZMAN PSİKOLOG MELİS TÜMER SÜYÜR: -“HEYECAN SINAVIN DOĞAL SONUCUDUR. ÖNEMLİ OLAN HEYECANI PANİĞE DÖNÜŞTÜRMEMEKTİR”

 • DÜNYA KADINLAR GÜNÜ -SANKO ÜNİVERSİTESİ VE ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

 • “LAPAROSKOPİK ÜROLOJİ” EĞİTİM TOPLANTISI -REKTÖR PROF. DR. AHMET SINAV: “BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR”

 • BABADAN KIZINA BÖBREK NAKLİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BAŞARILI BİR OPERASYONLA BABASININ BÖBREĞİ, 18 YAŞINDAKİ KIZINA NAKLEDİLDİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ -GASTROENTEROLOJİ UZMANI DR. NİMET YILMAZ GÖREVE BAŞLADI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ FUARDA SAĞLIK HİZMETİ VERİYOR

 • ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİ UZMANI DR. DUYGU ERDOĞDU, HASTANEMİZDE GÖREVE BAŞLADI

 • OKULA DÖNÜŞ VAKTİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ PSİKOLOGU ÖZTURAN: -‘’ÇOCUKLA BİLİKTE AİLELERİN DE AYNI HEYECANI YAŞAMASI, ÇOCUKLARDA OKULA TEKRAR MOTİVE OLMAYI KOLAYLAŞTIRIR’’

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ “GAPTARIM’’ VE ‘’GAPFOOD’TA

 • MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOĞU SÜYÜR: -“BAĞIMLILIKTAN KURTULMAK MÜMKÜN, ‘’KİŞİ BAĞIMLILIKTAN KURTULMAK İÇİN KARARLI OLMALIDIR’’

 • ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE YARIYIL TATİL İÇİN ÖNERİLER -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOĞU DERTLİ: -“AİLELER DÜŞÜK NOTLAR İÇİN ÇOCUKLARINI YARGILAMADAN VE YADIRGAMADAN ÇOCUKLA BİRLİKTE ÇÖZÜM YOLLARINI ARAMALI”

 • “SAĞLIK YÖNETİCİSİNİN GÜNDEMİ” -SASDER BAŞKANI DR. MELİH BULUT; -“ÜÇ YILDAN BERİ PLANLADIĞIMIZ TOPLANTININ İLKİNİ GAZİANTEP’TE DÜZENLEMEKTEN MUTLUYUZ”

 • “SAĞLIK YÖNETİCİSİNİN GÜNDEMİ” PANELİ 17 OCAK’TA YAPILACAK

 • HALKA AÇIK SAĞLIK KONFERANSI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ NÖROLOJİ UZMANI DR. YÜCEL: -“ALZHEİMER HASTALIĞININ EN SIK BAŞLAMA BİÇİMİ UNUTKANLIKTIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİ UZMANI DR. ERDOĞDU: “SINAV KAYGISI, ÖNCESİNDE ÖĞRENİLEN BİLGİNİN SINAV SIRASINDA ETKİLİ BİR BİÇİMDE KULLANILMASINA ENGEL OLUR VE BAŞARININ DÜŞMESİNE YOL AÇAR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDEN KARNE UYARISI -UZMAN PSİKOLOG MELİS TÜMER SÜYÜR: “KÖTÜ KARNEDEN SADECE ÇOCUĞUNUZ SORUMLU DEĞİLDİR” -“ÖNEMLİ OLAN KARNE HEYECANINI KARNE SENDROMUNA ÇEVİRMEMEKTEDİR”

 • 33 YILLIK EŞİNE BÖBREĞİNİ VERDİ -YUSUF YÜCE: “EŞİM BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

 • “YILIN BAŞARILI SAĞLIK GİRİŞİMCİSİ VE SAĞLIK YÖNETİCİSİ” ÖDÜLÜ ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEMŞİRELİK HİZMETLERİ YÖNETİCİSİ ÖZYILMAZ, HOSPİTAL MANAGER DERGİSİ TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -YRD. DOÇ. DR. AKSOY’DAN “ŞİŞMANLIK KADER DEĞİL” KONULU KONFERANS

 • ÖZEL SANİ KONUKOLU HASTANESİ’NDEN UZM. PSİKOLOG SÜYÜR:-“ERGENLİK VE DEPRESYON”

 • HEMŞİRELİK HAFTASI KUTLAMALARI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HEMŞİRELİK HAFTASI COŞKUYLA KUTLANIYOR

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE 14 MART TIP BAYRAMI

 • ÇAPRAZ BÖBREK NAKLİ -DOÇ. DR. M. FATİH YÜZBAŞIOĞLU: -“ÇAPRAZ BÖBREK NAKLİYLE UYUMSUZLUK OLAN ÇİFTLERİN, UYUMLU OLACAK BAŞKA ÇİFTLERLE EŞLEŞTİRİLME ŞANSI ORTAYA ÇIKIYOR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KADROSUNU BÜYÜTÜYOR -BESLENME VE DİYET UZMANI GÜLER EZGİ ÖĞÜT, GÖREVE BAŞLADI

 • KALP SAĞLIĞI HAFTASI -SANKO ÜNİVERSİTESİ KARDİYOLOJİ UZMANI YRD. DOÇ. DR. SERÇELİK: -“KALP VE DAMAR HASTALIKLARI, BÜTÜN ÜLKELERDE SIK GÖRÜLEN ÇOK CİDDİ BİR HASTALIKTIR”

 • PANİK BOZUKLUĞU -PSİKOLOG ÖZTURAN: “PANİK BOZUKLUĞU GÜNÜMÜZDE DAHA SIK GÖRÜLMEYE BAŞLAYAN BİR RAHATSIZLIK”

 • ANNESİNİN BÖBREĞİYLE YENİDEN SAĞLIĞINA KAVUŞTU -DİYALİZ HASTASI 26 YAŞINDAKİ BURAK SATILMIŞ’A, ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE YAPILAN BAŞARILI BİR OPERASYONLA ANNESİNİN BÖBREĞİ NAKLEDİLDİ

 • ÖZEL HASTANELER PLATFORMU DERNEĞİ TOPLANTISI -BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTILARI’NIN DÖRDÜNCÜSÜ GAZİANTEP’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 • YENGEDEN KAYINBİRADERE BÖBREK NAKLİ -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLA, DİYALİZ HASTASI METİN ÇAPAR’A, YENGESİNDEN BÖBREK NAKLEDİLDİ -METİN ÇAPAR: -“AİLE BAĞLARIMIZ VE YENGEMİN FEDAKARLIĞI HERKESE ÖRNEK OLMALI”

 • 13 YAŞINDAKİ ZEHRA’YA ŞANS DOĞUM GÜNÜNDE GÜLDÜ -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKİLLERİ DEVAM EDİYOR -ZEHRA BABACAN: “DOĞUM GÜNÜMDE ALDIĞIM EN GÜZEL HEDİYE OLDU”