ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE YARIYIL TATİL İÇİN ÖNERİLER -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOĞU DERTLİ: -“AİLELER DÜŞÜK NOTLAR İÇİN ÇOCUKLARINI YARGILAMADAN VE YADIRGAMADAN ÇOCUKLA BİRLİKTE ÇÖZÜM YOLLARINI ARAMALI”

-“YARIYIL TATİLİ ÇOCUKLARIN BULUNDUKLARI ÇEVREYİ TANIMALARI

İÇİN FIRSATA DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR”

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Uzman Psikoloğu Gökçe Dertli, sömestr tatili öncesinde karnesinde düşük notu olan öğrencilerin ailelerini uyararak, “Aileler düşük notlar için çocuklarını yargılamadan ve yadırgamadan çocukla birlikte çözüm aramalı” dedi.

Dertli, iki hafta sürecek olan sömestr tatilinin öğrencilerin ve velilerin dinlenmesine bir vesile olduğu kadar deyim yerindeyse ‘karne sendromu’ olarak hala birçok ailede ciddi sorunlar oluşturduğunu söyledi.

Karne sonuçlarının, birçok veli tarafından “başarının göstergesi” olarak algılanıyor olsa da bu durumun öğrenciler açısından büyük bir kaygı haline geldiğini belirten Dertli, şöyle devam etti:

“Karne notlarının, öğrenciler için başarılı veya başarısız olarak nitelendirme amacı olarak görülmemesi, aksine bu durumun sadece hangi derslere daha fazla çaba harcaması gerektiğinin bir göstergesi olarak ele alınması gerekiyor. Öğrenciler için yoğun okul temposundan sıyrılıp dinlenme ve eğlence anlamına gelen bu tatil; ebeveynler içinse getirilen düşük notları düzeltmek için bir fırsat olarak görülüyor. Sonuç böyle olunca aile büyüklerinin ‘başarısızlığı telafi’ baskısı ile çocukların ‘dinlenme hakkı’ düşünceleri ebeveyn ve çocuk arasında bir uyuşmazlık oluşturuyor.

Ebeveynlerin vereceği aşırı tepkiler sanılanın aksine çocukları olumsuz yönde etkileyebileceği gibi çocuklar için tatillerini adeta bir kabusa çevirebilmektedir. Bu durumun engellenmesi için ebeveynlere düşen birincil görev, çocuklarına koşulsuz kabul ve sevgiyi hissettirmek, Sadece karnedeki başarısızlıkları değerlendirmemek, öncelikle başarılı notlar için çocuklarını tebrik etmektir. Düşük notlar için çocuklarını yargılamadan ve yadırgamadan hangi derslerde zorlandığını beraberce konuşmak, bunun nasıl üstesinden gelinebileceğini değerlendirmek gerekir.”

ÜSLUBA DİKKAT

Çocuklarda özgüven eksikliği oluşturmamak için aile bireyleri arasında yapılan başarısızlık değerlendirmelerinde üsluba dikkat edilmesi ve başka çocuklarla kıyaslama yapılmamasının çok önemli olduğunu anlatan Dertli, “Ayrıca öğrenme güçlükleri, dikkat eksikliği gibi akademik başarıyı etkileyen konularda gerekirse bir uzmana başvurmak gerektiği de unutulmamalıdır” uyarısını yaptı.

Yarıyıl tatilinin gelecek öğrenim dönemi için önemli bir motivasyon kaynağı olduğu kadar, aile bireyleri ile beraber vakit geçirmek ve sosyalleşmek için de iyi bir fırsat olduğuna vurgu yapan Dertli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocuklarla birlikte karar verilecek olan ve onların biyolojik saatlerini etkilemeyecek standart, eğitici ve eğlenceli sosyal etkinlikler araştırmak ve güzel bir tatil planı hazırlamak verimli bir tatil için ilk adım demektir. Tatil planını hazırlarken çocukların tatilden beklentileri, yapmaktan hoşlandıkları ve başarılı oldukları mevcut ilgi alanları da göz önüne alınarak bir liste hazırlamak çok daha etkili olacaktır.

Öğrencilere sağlanacak düzenli bir çalışma programı, eğitici olması açısından en önemli unsurdur. Tatilde mutlaka bir ders çalışma programı oluşturmak, birinci dönemde okulda veya dershanede görülen konulardan hangilerinde eksikliklerin olduğunu belirlemek, o konulara yoğunlaşmak ve konu tekrarı yapmak öğrencinin tatil sürecini çok iyi planlamasına ve tatili verimli değerlendirmesine katkı sağlayacaktır.

Tatil süresince öğretmenler tarafından verilen ödevler, tatilde bilgilerin unutulmasını engeller. Ödevlerin ve çalışmaların günlere yayılması ve son güne sıkıştırılmaması hem ebeveynin hem de öğrencilerin sorumluluğu altındadır. Öğrencilerin akademik başarısının artması kitap okumayla da doğrudan ilişkili olduğu için kitap okumak da hem ders başarılarını olumlu etkileyecek, hem sözcük dağarcıklarının gelişmesini sağlayacaktır. Kitap okudukça kavrama ve yorumlama yeteneği gelişen çocuklar ayı zamanda verimli bir dinlenme fırsatı elde edeceklerdir.”

BAŞKA NELER YAPILABİLİR?

Uzman Psikolog Gökçe Dertli, yarıyıl tatili sürecinin, çocukların aileleri ile birlikte bulundukları çevreyi tanımaları açısından fırsata dönüştürülebileceğini ifade etti.

Müzeler ve hayvanat bahçelerine yönelik programların yaşamın koşuşturmacasına kapılan aile üyeleri için bağları güçlendirici kültürel bir yolculuk olarak görülebileceğine dikkati çeken Dertli, hayvanat bahçelerinin öğrencilerin görsel-mekansal zeka gelişimine katkıda bulunurken öğrencilerde hayvanlara karşı bilinçlendirme olgusu katabildiğini kaydetti.

“Tatil süresince daha fazla uyku, sınırsız bilgisayar ve internet kullanımı isteyecek olan çocuklar için bu haklı isteklerine yerinde sınırlama getirmek çocuklarda ikinci döneme hazırlık ve diğer aktivitelerin ihmalini ortadan kaldırmak için oldukça önemli” diyen Dertli, şu ifadeleri kullandı:

“Okul dönemince uykuya ve oyuna aç kalan çocukların yalnızca bu ihtiyaçlarını karşılamak listenin kalan diğer maddelerinin hayata geçirilmesini olumsuz yönde etkileyeceği gibi çocuklarda gelecek döneme uyum zorluğuna neden olabilir. Bilgisayar ve televizyon karşısında geçirilecek süreye dikkat etmek azalan arkadaş etkileşimi ve sosyal ilişkileri yeniden şekillendirebileceği gibi çocuklarda neden olacak olası fiziksel rahatsızlıkları da engeller.

Tatiller aile içi ilişkileri geliştirme ve birlikte geçirilen zamanı artırma yönünden de önemli bir fırsat olarak da görülebilir. Bu zaman diliminde ara verilen akraba ilişkilerine fırsat tanımak, güçlenen aile bağlarıyla çocuklarda geçmiş öğrenim döneminin zihinsel yorgunluğu unutturmak açısından etkili olacaktır. Çalışan anne-babanın mümkünse izin zamanlarını çocuklarının tatil dönemlerine göre ayarlaması, çocuklarıyla olan iletişimini arttırır ve mevcut problemlerin çözüme kavuşturulmasına yardımcı olur.

Aile bireyleri ile nitelikli vakit geçirmek çocuklarda okulun verdiği duygusal kopukluğu azaltacağı gibi stressiz bir tatil dönemi açısından da olumlu sonuçlar doğuracaktır. Birlikte yapılabilecek hobilere ağırlık verilmesi ebeveyn ve çocuk arasında beraber geçirilecek zamanların ilk yapıtaşını oluşturur. Her iki tarafın da seveceği ve rahat edeceği çeşitli aktivitelere katılıp zamanlarını iyi ve verimli değerlendirebilecekleri yerleri seçmeleri bütün aile bireyleri için çok daha iyi bir seçim olur. Hep beraber vakit geçirmek, hem çocuğun özgüveninin artmasına hem de anne-baba ile olan arkadaşlığının gelişmesine önemli katkı sağlayacaktır.”

SPOR İÇİN FIRSAT OLABİLİR

Yarıyıl tatilinin çocukların spora başlaması için iyi bir fırsat olabileceğinin altını çizen Dertli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kapalı yüzme havuzları ve spor salonları çocukların enerjilerini olumlu yönde kullanma, onlarda genç yaşta spor bilinci oluşturma ve spora teşvik etme açısından faydalı olacaktır. Spor aktiviteleri fiziksel sağlığa yararlı olduğu gibi çocuklarda zaman ve sorumluluk bilinci oluşturmaktadır.

Bu ara dönem, öğrenciler için gelecek yarıyılda, yeni ve farklı sorumluluk bilincini oluşturma ve eksik yanlarını telafi etme gibi nitelikli kullanılması gereken önemli bir zaman dilimidir. Bu tatil öğrencilere kendilerini daha iyi tanıma, yeni kararlar alarak akademik açıdan başarıya giden yolların gerekliliklerini yerine getirme bilincinin oluşturulması açısından önem taşır.

Ebeveyninin gösterdiği sevgi, saygı ve gerekli ilgi ile oluşturulacak ortamı soluyan çocuklarda düzelmenin daha hızlı olduğu, anne-babanın çocuklarını ikinci döneme motive etme ve başarıya teşvik etme açısından önemli rol oynadıkları da unutulmamalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 1/22/2015

DİĞER HABERLER
 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDEN SPORA DESTEK -GAZİANTEP ŞAHİNBEY BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ VOLEYBOL VE AMPUTE FUTBOL TAKIMLARINA SAĞLIK DESTEĞİ SAĞLANACAK

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -KADAVRADAN BÖBREK NAKLEDİLEN MERYEM YILMAZ: -“AYLARDIR GELECEK MÜJDELİ HABERİ BEKLİYORDUM” -PROF. DR. YÜZBAŞIOĞLU: “MERKEZİMİZİN BÖLGEDE ÇOK BÜYÜK BİR İHTİYACI GİDERMESİ EN BÜYÜK MÜKAFATIMIZDIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KADROSUNU GÜÇLENDİRİYOR -BESLENME VE DİYET UZMANI GÖKÇE BAŞKÜLEKÇİ GÖREVE BAŞLADI

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOGU GÖKÇE DERTLİ: -“OKUL FOBİSİ, KUVVETLİ BİR ENDİŞE NEDENİYLE ÇOCUĞUN OKULA GİTMEYİ REDDETMESİ YA DA BU KONUDA İSTEKSİZ GÖRÜNMESİDİR”

 • KURBAN BAYRAMINDA BESLENME -BESLENME VE DİYET UZMANI GÜLEN MAVİ: -“KURBAN ETİ TÜKETİLİRKEN, ETİN NASIL PİŞİRİLECEĞİ, NE KADAR VE HANGİ BESİNLERLE TÜKETLECEĞİ DE ÖNEMLİ”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE İŞBAŞI EĞİTİM KURSU -GENEL MÜDÜR YUSUF ZİYA YILDIRIM: “İŞKUR İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE DÜZENLENEN PROGRAM SYESİNDE PEK ÇOK KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLANDI”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NE TEŞEKKÜR ZİYARETİ -DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NECDET OSAM, GENEL MÜDÜR DR. YILDIRIM’A TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU

 • BABADAN KIZINA BÖBREK NAKLİ -FİLİZ ÜNAL: “BABAM SAĞOLSUN” -MEHMET FAHRETTİN ASLAN: “BABA YÜREĞİ, DAHA FAZLA DAYANAMADIM VE BÖBREĞİMİ VERDİM. MUTLUYUM”

 • 18 EKİM DÜNYA MENOPOZ GÜNÜ -YRD. DOÇ. DR. ESRA ÖZKAPLAN: -“MENOPOZ KÖTÜYE GİDİŞ DEĞİLDİR”

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NİN KADROSU GÜÇLENDİRİLİYOR -NÖROLOJİ UZMANI DR. MESUT BULUT, HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • DÜNYA HEPATİT GÜNÜ -ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI DR. REZAN HARMAN: “TÜRKİYE’DE YAKLAŞIK 4 MİLYON HEPATİT HASTASI VAR” -“HEPATİT B HASTALIĞI EN ÇOK ESKİŞEHİR, DİYARBAKIR, ANTALYA, ADANA, ERZURUM VE SİVAS’TA GÖRÜLÜYOR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -İKİ HASTA KADAVRADAN NAKİLLE YENİDEN HAYAT BULDU

 • AĞABEYİNE BÖBREĞİNİ VERDİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLA, KARDEŞTEN AĞABEYE BÖBREK NAKLİ YAPILDI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ -YUSUF DEMİRBAŞ: “EŞİME YAPTIĞI FEDAKÂRLIKTAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM. İYİ GÜNÜMDE OLDUĞU GİBİ KÖTÜ GÜNÜMDE DE YANIMDA OLDU”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE YENİ YIL KUTLAMASI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -ABLASI ESRA’YA BÖBREĞİNİ VEREN ESMA YILMAZ: “KÜÇÜKKEN KARDEŞ KAVGASI YAPIYORDUK ŞİMDİ HAYAT KAVGASI YAPIYORUZ”

 • ASKERLERE ORGAN BAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILDI -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GENEL CERRAHİ UZMANI OPR. DR. GÜRER: -“ORGAN BAĞIŞINDA CANLIDAN NAKİLLER KADAR, KADAVRADAN NAKİLLERİN DE ARTMASINI ÜMİT EDİYORUZ”

 • ASİD GENEL BAŞKANI DR. YUSUF ZİYA YILDIRIM: -“2016 YILININ HERKESİN BEKLENTİLERİNİ KARŞILADIĞI YIL OLMASINI DİLİYORUZ”

 • YILBAŞINDA NASIL BESLENMELİ - SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI MAVİ: “YILBAŞI SOFRALARINDAN SAĞLIKLI BESLENME ADINA EN AZ ZARARLA KALKMAK İÇİN ÇABA HARCANMALIDIR”

 • “GRİP VE GRİP AŞISI” - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ ENFEKSİYON HASTALIKLARI VE KLİNİK MİKROBİYOLOJİ UZMANI DR. HARMAN “GRİP, BİRÇOK FARKLI HASTALIĞI TETİKLEYEBİLECEĞİNDEN CİDDİYE ALINMASI GEREKEN BİR HASTALIKTIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAPSHOES’TA STANT AÇTI

 • DÜNYA AIDS GÜNÜ -DR. REZAN HARMAN: “AIDS, İNSANLARDA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN ÇÖKMESİNE NEDEN OLAN BULAŞICI BİR HASTALIKTIR” -“SAĞLIK BAKANLIĞI 2013 VERİLERİNE GÖRE, TÜRKİYE'DE TOPLAM 6.802 HIV/AIDS HASTASI BULUNUYOR”

 • OKUL BAŞARISI VE AİLE -UZMAN PSİKOLOG SÜYÜR: “ÇOCUK YETİŞTİRMENİN BİLİMSEL İLKE VE YÖNTEMLERİ VARDIR. BU İLKELER ÇOĞUNLUKLA EVRENSELDİR”

 • OKUL DÖNEMİNDEKİ ÇOCUKLARDA BESLENME -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI BAŞKÜLEKÇİ: -“HIZLI BÜYÜME, GELİŞME VE ÖĞRENME SÜREÇLERİNİ KAPSAYAN OKUL DÖNEMİ, SAĞLIKLI BESLENME AÇISINDAN DA BÜYÜK ÖNEM TAŞIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -OPR. DR. GÜRER, “BÖREK NAKLİ VE ORGAN BAĞIŞI” KONUSUNU ANLATTI

 • “MEME KANSERİ VE MEME KANSERİNDE ERKEN TANININ ÖNEMİ” -YRD. DOÇ. DR. ERDAL UYSAL: “DÜNYADA MEME KANSERİNDE HER YIL YENİ VAKA SAYISI YAKLAŞIK BİR MİLYONDUR” -“ERKEN TANI KONULDUĞUNDA BU HASTALIKTAN YÜKSEK ORANDA TAMAMEN KURTULMA ŞANSI VARDIR”

 • ORGAN BAĞIŞI HAFTASI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ, SANKO PARK’TA KURDUĞU STANTTA BİLGİLENDİRME YAPIYOR

 • ÇOCUKLARDA ATEŞE DİKKAT -ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZMANI DR. ÇAĞATAY KABAK: -“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ HENÜZ GELİŞMEMİŞ 3 YAŞIN ALTINDAKİ ÇOCUKLARDA ENFEKSİYON HASTALIKLARI SIK GÖRÜRLÜR”

 • ANADOLU SAĞLIK İŞLETMELERİ DERNEĞİ BAŞKANI DR. YILDIRIM: -“KENETLENMEYE HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

 • İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

 • TEKNOLOJİ VE GÖZ SAĞLIĞI -GÖZ HASTALIKLARI UZMANI YRD. DOÇ. DR. EVİŞEN: -“AKILLI TELEFONLARIN EKRANI MAT OLMALI” -“BİLGİSAYAR EKRANI GÖZ SEVİYESİNİ AŞMAMALI”

 • DR. MEHMET AKSOY, ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE

 • DÜNYA DİYABET GÜNÜ -PROF. DR. MEHMET BAŞTEMİR: -“DİYABET, SIKLIĞI VE YARATTIĞI SORUNLAR NEDENİYLE ÖNEMİ GİTTİKÇE ARTAN BİR SAĞLIK SORUNU OLARAK KARŞIMIZA ÇIKMAKTADIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEKİM KADROSUNU GENİŞLETİYOR -NÖROŞİRURJİ UZMANI OPR. DR. KADİR ÇINAR HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • 14 MART TIP BAYRAMI -ASİD BAŞKANI DR. YILDIRIM: -“HEKİMLİK ULVİ BİR MESLEKTİR”

 • SINAV KAYGISI -UZMAN PSİKOLOG MELİS TÜMER SÜYÜR: -“HEYECAN SINAVIN DOĞAL SONUCUDUR. ÖNEMLİ OLAN HEYECANI PANİĞE DÖNÜŞTÜRMEMEKTİR”

 • DÜNYA KADINLAR GÜNÜ -SANKO ÜNİVERSİTESİ VE ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

 • “LAPAROSKOPİK ÜROLOJİ” EĞİTİM TOPLANTISI -REKTÖR PROF. DR. AHMET SINAV: “BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR”

 • BABADAN KIZINA BÖBREK NAKLİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BAŞARILI BİR OPERASYONLA BABASININ BÖBREĞİ, 18 YAŞINDAKİ KIZINA NAKLEDİLDİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ -GASTROENTEROLOJİ UZMANI DR. NİMET YILMAZ GÖREVE BAŞLADI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ FUARDA SAĞLIK HİZMETİ VERİYOR

 • ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİ UZMANI DR. DUYGU ERDOĞDU, HASTANEMİZDE GÖREVE BAŞLADI

 • OKULA DÖNÜŞ VAKTİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ PSİKOLOGU ÖZTURAN: -‘’ÇOCUKLA BİLİKTE AİLELERİN DE AYNI HEYECANI YAŞAMASI, ÇOCUKLARDA OKULA TEKRAR MOTİVE OLMAYI KOLAYLAŞTIRIR’’

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ “GAPTARIM’’ VE ‘’GAPFOOD’TA

 • MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOĞU SÜYÜR: -“BAĞIMLILIKTAN KURTULMAK MÜMKÜN, ‘’KİŞİ BAĞIMLILIKTAN KURTULMAK İÇİN KARARLI OLMALIDIR’’

 • ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE YARIYIL TATİL İÇİN ÖNERİLER -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOĞU DERTLİ: -“AİLELER DÜŞÜK NOTLAR İÇİN ÇOCUKLARINI YARGILAMADAN VE YADIRGAMADAN ÇOCUKLA BİRLİKTE ÇÖZÜM YOLLARINI ARAMALI”

 • “SAĞLIK YÖNETİCİSİNİN GÜNDEMİ” -SASDER BAŞKANI DR. MELİH BULUT; -“ÜÇ YILDAN BERİ PLANLADIĞIMIZ TOPLANTININ İLKİNİ GAZİANTEP’TE DÜZENLEMEKTEN MUTLUYUZ”

 • “SAĞLIK YÖNETİCİSİNİN GÜNDEMİ” PANELİ 17 OCAK’TA YAPILACAK

 • HALKA AÇIK SAĞLIK KONFERANSI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ NÖROLOJİ UZMANI DR. YÜCEL: -“ALZHEİMER HASTALIĞININ EN SIK BAŞLAMA BİÇİMİ UNUTKANLIKTIR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİ UZMANI DR. ERDOĞDU: “SINAV KAYGISI, ÖNCESİNDE ÖĞRENİLEN BİLGİNİN SINAV SIRASINDA ETKİLİ BİR BİÇİMDE KULLANILMASINA ENGEL OLUR VE BAŞARININ DÜŞMESİNE YOL AÇAR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDEN KARNE UYARISI -UZMAN PSİKOLOG MELİS TÜMER SÜYÜR: “KÖTÜ KARNEDEN SADECE ÇOCUĞUNUZ SORUMLU DEĞİLDİR” -“ÖNEMLİ OLAN KARNE HEYECANINI KARNE SENDROMUNA ÇEVİRMEMEKTEDİR”

 • 33 YILLIK EŞİNE BÖBREĞİNİ VERDİ -YUSUF YÜCE: “EŞİM BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

 • “YILIN BAŞARILI SAĞLIK GİRİŞİMCİSİ VE SAĞLIK YÖNETİCİSİ” ÖDÜLÜ ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEMŞİRELİK HİZMETLERİ YÖNETİCİSİ ÖZYILMAZ, HOSPİTAL MANAGER DERGİSİ TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -YRD. DOÇ. DR. AKSOY’DAN “ŞİŞMANLIK KADER DEĞİL” KONULU KONFERANS

 • ÖZEL SANİ KONUKOLU HASTANESİ’NDEN UZM. PSİKOLOG SÜYÜR:-“ERGENLİK VE DEPRESYON”

 • HEMŞİRELİK HAFTASI KUTLAMALARI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HEMŞİRELİK HAFTASI COŞKUYLA KUTLANIYOR

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE 14 MART TIP BAYRAMI

 • ÇAPRAZ BÖBREK NAKLİ -DOÇ. DR. M. FATİH YÜZBAŞIOĞLU: -“ÇAPRAZ BÖBREK NAKLİYLE UYUMSUZLUK OLAN ÇİFTLERİN, UYUMLU OLACAK BAŞKA ÇİFTLERLE EŞLEŞTİRİLME ŞANSI ORTAYA ÇIKIYOR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KADROSUNU BÜYÜTÜYOR -BESLENME VE DİYET UZMANI GÜLER EZGİ ÖĞÜT, GÖREVE BAŞLADI

 • KALP SAĞLIĞI HAFTASI -SANKO ÜNİVERSİTESİ KARDİYOLOJİ UZMANI YRD. DOÇ. DR. SERÇELİK: -“KALP VE DAMAR HASTALIKLARI, BÜTÜN ÜLKELERDE SIK GÖRÜLEN ÇOK CİDDİ BİR HASTALIKTIR”

 • PANİK BOZUKLUĞU -PSİKOLOG ÖZTURAN: “PANİK BOZUKLUĞU GÜNÜMÜZDE DAHA SIK GÖRÜLMEYE BAŞLAYAN BİR RAHATSIZLIK”

 • ANNESİNİN BÖBREĞİYLE YENİDEN SAĞLIĞINA KAVUŞTU -DİYALİZ HASTASI 26 YAŞINDAKİ BURAK SATILMIŞ’A, ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE YAPILAN BAŞARILI BİR OPERASYONLA ANNESİNİN BÖBREĞİ NAKLEDİLDİ

 • ÖZEL HASTANELER PLATFORMU DERNEĞİ TOPLANTISI -BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTILARI’NIN DÖRDÜNCÜSÜ GAZİANTEP’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 • YENGEDEN KAYINBİRADERE BÖBREK NAKLİ -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLA, DİYALİZ HASTASI METİN ÇAPAR’A, YENGESİNDEN BÖBREK NAKLEDİLDİ -METİN ÇAPAR: -“AİLE BAĞLARIMIZ VE YENGEMİN FEDAKARLIĞI HERKESE ÖRNEK OLMALI”

 • 13 YAŞINDAKİ ZEHRA’YA ŞANS DOĞUM GÜNÜNDE GÜLDÜ -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKİLLERİ DEVAM EDİYOR -ZEHRA BABACAN: “DOĞUM GÜNÜMDE ALDIĞIM EN GÜZEL HEDİYE OLDU”