ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ -ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ BÖBREK RAHATSIZLIĞI ÇEKEN VE 3 YILDIR DİYALİZE GİREN KAHRAMANMARAŞLI 18 YAŞINDAKİ MAHZUN KOZDİBİ, 16 YAŞINDAKİ EVLATLARINI KAYBEDEN BİR AİLENİN ORGAN BAĞIŞI SAYESİNDE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

-KOZDİBİ: “NAKİL HABERİ GELİNCE SEVİNÇTEN HAVALARA UÇTUM.

ARTIK, ARKADAŞLARIMLA GÖNLÜMCE ZAMAN GEÇİREBİLECEĞİM”

-HASTANE GENEL MÜDÜRÜ DR. YILDIRIM:

-‘’MERKEZİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLEN HER NAKİLLE BİZ DE

HAYAT BULUYORUZ’’

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi hastalara umut olmaya devam ediyor.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, 18 yıl önce Gaziantep ve bölge halkına sağlık hizmeti sunmak amacıyla faaliyete geçen Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde hizmet veren Organ Nakli Merkezi’nin üçüncü yılında 132. nakli gerçekleştirmiş olmasından dolayı gurur duyduklarını ifade ederek, “Merkezimizde gerçekleşen her nakille biz de yeniden hayat buluyoruz” dedi.

Organ Nakli Merkezi Başkanı Doç. Dr. Mehmet Fatih Yüzbaşıoğlu ise 18 yaşındaki Kahramanmaraşlı Mahzun Kozdibi’nin sağlığına kavuşmasını, 16 yaşındaki evlatlarını acı bir şekilde kaybeden bir ailenin organ bağışı sayesinde sağladıklarını söyledi.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde gerçekleştirdikleri bu nakli, acılar içindeki bir ailenin sağduyulu davranmasıyla bir başka aileye yeniden hayat sevinci verdiğini kaydeden Doç. Dr. Yüzbaşıoğlu, “Acılı aileye çok teşekkür ediyorum. Organ nakli bir ekip işidir. Organ bağışı ve organ nakli konusunda halkımız duyarlı davrandığı sürece, biz de organ nakli ekibi olarak pek çok hastaya umut olmaya devam edeceğiz”  diye konuştu.

MAHZUN KOZDİBİ’NİN MUTLULUĞU

Kahramanmaraşlı böbrek hastası Mahzun Kozdibi (18), bir fabrikada çalışıyor. 4 kardeşin en büyüğü olan Kozdibi, henüz 4 yaşındayken rahatsızlanıyor ve mesanesinden taş alınıyor. 11 yaşında tekrar rahatsızlanan Kozdibi’nin gittiği sağlık kuruluşunda sol böbreğinin küçük olduğu ve çürüdüğü, sağ böbreğinde de taş bulunduğu tespit ediliyor ve ameliyata alınıyor.

Ameliyatla böbreğindeki taşlar alınan Kozdibi’nin böbreği yüzde 20 kapasiteyle çalıştığı için Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde takibe alınır. Bundan 3 yıl önce böbrek işlevini yitirince diyalize girmeye başlayan Kozdibi için sıkıntılı bir dönem başlıyor.

Mahzun Kozdibi, diyalize girdiği dönemle ilgili olarak şunları söyledi:

“Haftada 3 gün, 4’er saat diyalize giriyordum. Yaşıtlarımla dilediğim gibi zaman geçiremiyor, hayatımı istediğim gibi planlayamıyor, istediğim gibi su bile içemiyordum.  Diyalize girdiğim için bazı işyerleri işe almadılar beni. Diyalizden sonra başağrısı, baş dönmesi yaşıyordum. Sağolsun şimdi ki çalıştığım fabrikada beni idare ediyorlardı. Yaşıtlarımın dışarıda gölünce gezip tozduğu bir dönemdeyim ve benim zamanım diyaliz merkezinde geçiyordu.”

Mahzun’un diyalize girdiği merkezdeki doktoru ve daha önce Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde by pass geçiren ve memnun kalan bir yakınları Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’ne kayıt yaptırmalarıyla ilgili bir öneride bulunur. Aile kayıt için hastaneye geldiğinde gerek hastanenin fiziki şartlarından, gerekse personelin yaklaşımı ve güler yüzünden etkilenir ve kayıt yaptırırlar.

Kayıt yaptırdıktan 3 yıl sonra bir sabah telefonları çalar ve Mahzun’a nakil için bir böbreğin bulunduğu haberi verilir. Baba oğul hemen yola çıkarlar.

Nakil haberiyle birlikte “Sevinçten havalara uçtum” diyen Mahzun “Hastaneye geldiğimde doktorum beni inanılmaz rahatlattı. Ameliyat 5,5 saat sürmüş. Hiçbir şey hatırlamıyorum. Burada o kadar yardımcı oldular ki, hiçbir sıkıntı yaşamadan ameliyata girdim ve çıktım. Allah’ın bu gününe şükürler olsun. Artık diyaliz yok. Arkadaşlarımla gönlümce zaman geçirebileceğim. Herkese teşekkür ederim” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

-‘’OĞLUMUZU EMİN ELLER TESLİM ETTİK’’-

Mahzun Kozdibi’nin babası Mustafa Kozdibi (41) ise duygularını şöyle paylaştı:

“Oğlumuz hayata küsmüştü. Mahzun’dan küçük olan oğlum, ağabeyinden daha iri. Bu hastalık oğlumuzun büyümesini ve gelişmesini olumsuz etkiledi. Oğlumuz diyalize giriyordu ama biz ondan çok daha kötüydük. Anne baba olarak çok üzülüyorduk. Burada böyle bir hizmetin verildiğini duyunca hiç düşünmeden hemen kayıt yaptırmaya geldik. Kayıt yaptırdıktan 3 yıl sonra gelen haber hepimizin mutluluğu oldu. Daha önceden ismini başarılarıyla duyduğum Doç. Dr. Mehmet Fatih Yüzbaşıoğlu’nun nakli gerçekleştireceğini duyunca sevincim daha da arttı. Koşulsuz şartsız teslimiyetle oğlumuzu emin ellere teslim ettik.”

Ameliyattan sonra Dr. Yüzbaşıoğlu’nun Mahzun’la odaya kadar gelip, bilgi verdiğini belirten Mustafa Kozdibi şöyle devam etti:

“Doktorumuz ‘tamam böbrek çalışıyor’ deyince, sevinçten ne yapacağımı şaşırdım. O an ki duygularım anlatılmaz. Yaşamayan anlayamaz. Ellerimi açıp, şükürler ettim ve organ bağışında bulunan aileye dua ettim. Onların sayesinde bizim oğlumuz yeniden hayat döndü. Bizzat gidip, yüz yüze teşekkür etmek istiyorum o aileye. Teşekkür etmek ve acıların paylaşmak istiyorum. Allah onlardan, bu hastaneyi yaptıranlardan ve bu hizmeti verenlerden razı olsun.

Bu hastane bölge için bir kazanç. İyi ki bu hastane var. Kahramanmaraş’tan yakınlarımız rahatlıkla gelip, mutluluğumuzu paylaştılar. Daha uzak bir yerde olsa, belki de biz nakil için zamanında gelemeyecektik. Ailemiz yanımızda olmayacaktı, mutluğumuzu paylaşamayacaktı. Maddi bir takım sıkıntılar yaşanmasına sebep olacaktı.   Organ bağışında bulunan herkesten Allah razı olsun. Her organ, bir insan hayatı. Biz kurtulduk, inşallah organ bekleyen herkes de kurtulur. Doç. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu, Dr. Erkan Mahsereci’ye ve bizimle ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varlar.”

Güncelleme Tarihi: 1/24/2014

DİĞER HABERLER
 • KURBAN BAYRAMINDA SAĞLIKLI BESLENMEYE DİKKAT

 • YILBAŞI AKŞAMI NE YEMELİ VE NASIL YENMELİ -SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI MAVİ: “YILBAŞI GECESİ İÇİN TEMEL KURAL AZAR AZAR VE SIK YEMEKTİR”

 • -SANKO PARK SAĞLIK KULÜBÜ ETKİNLİĞİ -BESLENME VE DİYET UZMANI GÜLEN MAVİ, RAMAZAN AYINDA SAĞLIKLI BESLENME İNCELİKLERİNİ ANLATACAK

 • RAMAZAN AYINDA BESLENME -DİYETİSYEN AYŞE CEREN AYALP

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -NUH KAVUN: “KEŞKE HERKES ORGAN BAĞIŞINDA BULUNSA, BÜTÜN NAKİLLER KADAVRADAN YAPILABİLSE”

 • KARDEŞİNE BÖBREĞİNİ VERDİ -ŞANLIURFALI FATMA ATMACA, KARDEŞİ EMİNE’YE ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREĞİNİ VERDİ -DOÇ. DR. YÜZBAŞIOĞLU “ORGAN NAKLİ BEKLEYEN HASTALAR İÇİN ÜMİT HİÇ BİTMEMELİ”

 • RAMAZAN BAYRAMI’NDA BESLENME UYARISI

 • KIZI BABASINA BÖBREĞİNİ VERDİ

 • SAĞLIK SPONSORLUĞU… -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’A SAĞLIK SPONSORU OLDU

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -BAŞARILI BİR NAKİLLE YENİDEN SAĞLIĞINA KAVUŞAN BÖBREK HASTASI İBRAHİM OYALI: -“ORGAN NAKLİ BİR MUCİZE. TEKRAR DOĞDUM”

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEKİM KADROSUNU GENİŞLETİYOR -NÖROLOJİ UZMANI DR. DENİZ YÜCEL HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • OKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARIN BESLENMESİNE DİKKAT -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI GÜLEN MAVİ: -‘’ÇOCUĞUN DOĞRU BESLENME ALIŞKANLIĞI KAZANMASINDA BÜYÜKLERİNİN TUTUMU ÇOK ÖNEMLİDİR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEKİM KADROSUNU GENİŞLETİYOR -FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON UZMANI DR. RIDVAN SAMİ ACAR, HASTA KABUL ETMEYE BAŞLADI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ -KARDEŞİNE BÖBREĞİNİ VEREN HÜSEYİN YAKARYILMAZ: -‘’KARDEŞİMİ SAĞLIKLI GÖRMEK EN BÜYÜK MÜKAFAT OLDU”

 • HEMŞİRELİK HAFTASI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE VE SANKO ÜNİVERSİTESİ’NDE KARANFİL DAĞITILDI

 • FEDAKAR BABA OĞLUNA BÖBREĞİNİ VERDİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BAŞARILI OPERASYONLA, 51 YAŞINDAKİ TURAN MARAKLI’NIN BÖBREĞİ OĞLUNA NAKLEDİLDİ

 • MENOPOZ DEĞERLENDİRMESİ -OPR. DR. ENGİN PALAZ: “MENOPOZ HASTALIK DEĞİL, GENEL KONTROL İÇİN ÖNEMLİ BİR DÖNEMEÇTİR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ ORGAN NAKLİ MERKEZİ BİR ANNE VE OĞLUNUN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ -DOÇ. DR. YÜZBAŞIOĞLU “BAŞARILI GEÇEN HER NAKİL BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI OLURKEN, DİĞER HASTALAR İÇİN İSE BİR UMUT”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ OTM FUARI’NDA

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NE KADIN SAĞLIĞI KONFERANSI -SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. ÖZKAPLAN: - “RAHMİ AĞZI KANSERİ, YUMURTALIK VE RAHİM KANSERİNDEN DAHA ERKEN YAŞTA GÖRÜLÜR”

 • ORGAN BAĞIŞI HAFTASI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ, SANKO PARK’TA AÇTIĞI STANTTA ZİYARETÇİLERİ ORGAN BAĞIŞLARI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİYOR

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİ -KADAVRADAN ORGAN NAKLİ YAPILAN KANİ ELMAS: -“YAŞADIKLARIMI DÜŞÜNÜNCE, BAŞTA ÇOCUKLARIM OLMAK ÜZERE, HERKESİ ORGAN BAĞIŞI YAPMAYA DAVET EDİYORUM”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ'NE TEŞEKKÜR PLAKETİ

 • ORGAN NAKLİNDE KARDEŞ DAYANIŞMASI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BAŞARILI BİR OPERASYONLA AĞABEYİNDEN ALINAN BÖBREK, KARDEŞİNE NAKLEDİLDİ -AĞABEY İBRAHİM YILDIRIM: -“HAYAT KURTARMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAPSHOES FUARI’NDA

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NİN PROJE ÇALIŞMALARI -TÜBİTAK TÜSSİDE UZMANLARI, HASTANENİN ÜNİVERSİTE EĞİTİM - ARAŞTIRMA HASTANESİ STANDARTLARINA ULAŞMASI İÇİN PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

 • ASİD BAŞKANINDAN YENİ YIL MESAJI -DR. YUSUF ZİYA YILDIRIM: -“TÜM İNSANLARIN SAĞLIKLI VE MUTLU YILLAR GEÇİRMESİNİ DİLİYORUZ”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE “PROSTAT HASTALIKLARI VE TEDAVİSİ” ANLATILDI

 • 14 MART TIP BAYRAMI -GAZİANTEP – KİLİS TABİPLER ODASI YÖNETİMİ, ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

 • “SINAV KAYGISI VE BAŞA ÇIKMA YÖNTEMLERİ”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEKİM KADROSUNU GENİŞLETİYOR -ÜROLOJİ UZMANI OPR. DR. MEHMET NECMETTİN MERCİMEK, HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ -DOÇ. DR. MEHMET FATİH YÜZBAŞIOĞLU, ORGAN NAKİL MERKEZİ SORUMLUSU OLARAK HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • YARIYIL TATİLİ İÇİN UYARILAR -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN PSİKOLOG TÜMER: -‘’SÖMESTRDE MUTLAKA BİR TATİL PROGRAMI HAZIRLANMALI”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ -ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ BÖBREK RAHATSIZLIĞI ÇEKEN VE 3 YILDIR DİYALİZE GİREN KAHRAMANMARAŞLI 18 YAŞINDAKİ MAHZUN KOZDİBİ, 16 YAŞINDAKİ EVLATLARINI KAYBEDEN BİR AİLENİN ORGAN BAĞIŞI SAYESİNDE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE BÖBREK NAKLİ -60 YAŞINDAKİ MEHMET VURUCU, BAĞIŞLANAN BÖBREKLE HAYATA YENİDEN BAŞLADI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE “MENOPOZ” ANLATILDI

 • İKİ KARDEŞ ORGAN NAKLİYLE HAYAT BULDU

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -“EKLEM KIKIRDAĞI TEDAVİSİNE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR” ANLATILACAK

 • SINAV ÖNCESİNDE KAYGIYI AZALTMANIN YOLLARI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ PSİKİYATRİ UZMANI DR. ÇEKEM: -‘’PUANA ODAKLI DEĞİL YAPILAN ÇALIŞMANIN KARŞILIĞINI GÖRME BAKIŞ AÇISIYLA YAKLAŞMAK KAYGIYI AZALTIR’’

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ HEKİM KADROSUNU BÜYÜTÜYOR -UZMAN PSİKOLOG GÖKÇE TUĞSUZ DERTLİ, HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAPSHOES FUARI’NDA

 • DÜNYA KADINLAR GÜNÜ -SANKO ÜNİVERSİTESİ VE ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

 • BAŞARILI ORTOPEDİ AMELİYATIYLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

 • KIZINA İKİNCİ KEZ HAYAT VERDİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BAŞARILI BİR OPERASYONLA, 78 YAŞINDAKİ FELEKNAZ ARI, 3 ÇOCUK SAHİBİ KIZINA BÖBREĞİNİ VERDİ

 • TIP BAYRAMI -ASİD BAŞKANI DR. YILDIRIM, ‘’14 MART TIP BAYRAMI’’NI KUTLADI

 • 14 MART TIP BAYRAMI GÜLLERLE KUTLANDI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GENEL MÜDÜRÜ DR. YILDIRIM: -‘’HEKİMLERİMİZİN TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ORGAN NAKLİYLE YÜZÜ GÜLDÜ -BÖBREK HASTASI 34 YAŞINDAKİ HABİBE FISTIK, YAPILAN BAŞARILI NAKİLLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU -HASTANE GENEL MÜDÜRÜ DR. YILDIRIM: -‘’BAŞARILI NAKİLLERLE SEVİNCİMİZ VE GURURUMUZ ARTIYOR”

 • HEMŞİRELİK HAFTASI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BAŞHEMŞİRESİ ÖZYILMAZ: -“HEMŞİRELİK, İNSAN SEVGİSİ, ŞEFKAT VE SABIRLA YAPILAN MESLEKTİR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ ORGAN NAKLİYLE HAYATA BAĞLADI -İKİ GENÇ YAKINLARININ BAĞIŞLADIĞI ORGANLARLA SAĞLIKLARINA YENİDEN KAVUŞTU

 • KALP SAĞLIĞI İÇİN SİGARAYI BIRAKIN - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KARDİYOLOJİ UZMANI DR. SERÇELİK: -‘’ÜLKEMİZDE KALP DAMAR HASTALIKLARI, ÖLÜM NEDENLERİNİN BAŞINDA GELİYOR”

 • SANKO HOLDİNG, 23 NİSAN ÇOÇUKLARINI AĞIRLIYOR

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDA 4 ORGAN NAKLİ

 • ORGAN NAKLİ HAYAT KURTARIYOR -EŞİNİN BÖBREĞİ İLE SAĞLIĞINA KAVUŞAN HATİCE KORKMAZ: -“EŞİM BÖBREĞİMİ VERİRİM DEDİĞİNDE BENİ ÇOK SEVDİĞİNİ ANLADIM”

 • HEMŞİRELİK HAFTASI -ANADOLU SAĞLIK İŞLETMELERİ DERNEĞİ BAŞKANI DR. YILDIRIM: “HEMŞİRELİK TÜM İNSANLARIN SAYGI DUYMASI GEREKEN ONURLU BİR MESLEKTİR”

 • KIZINA İKİNCİ KEZ CAN VERDİ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİNDE YAPILAN BAŞARILI OPERASYONLA 57 YAŞINDAKİ ANNE, DİYALİZE GİREN EVLİ KIZINA BÖBREĞİNİ VERDİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ ORGAN NAKLİ MERKEZİ UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR