SANKO ÜNİVERSİTESİ -KURUCU REKTÖRLÜĞE PROF. DR. AHMET SINAV GETİRİLDİ

-YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDULKADİR KONUKOĞLU:

-“SAĞLIK ALANINDA İHTİSASLAŞMIŞ GÜÇLÜ BİR ÜNİVERSİTE OLACAĞIZ”

-REKTÖR PROF. DR. AHMET SINAV:

-“SANKO ÜNİVERSİTESİ'NİN KURUCU REKTÖRLÜĞÜNE ATANMAK,

PROFESYONEL BİYOGRAFİME ONURLA YAZACAĞIM ÖNEMLİ GÖREVDİR”

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, sağlık bilimleri alanında eğitim verecek olan Sanko Üniversitesi’nin kurucu rektörlüğüne, Prof. Dr. Ahmet Sınav’ın getirildiğini bildirdi.

Sanko Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı da olan Konukoğlu, Türkiye’de sağlık alanında ihtisaslaşmış güçlü bir üniversite olacaklarını söyledi.

Sağlık bilimleri alanında eğitim verecek olan Sanko Üniversitesi’nin, bir devlet, iki vakıf üniversitesinin bulunduğu Gaziantep’in dördüncü üniversitesi olarak, kentin eğitim üssü olma sürecine ivme kazandıracağını belirten Konukoğlu, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alarak eğitime başlayacaklarını kaydetti.

“Sanko Üniversitesi, sağlık alanında ihtisaslaşmış bir üniversite olacağından, Türkiye’nin sağlık alanında iyileşme yaşanmasında önemli bir rol oynayacaktır” diyen Konukoğlu, şöyle devam etti:

“Üniversitemizin kuruluşu ile sağlık sektörü altyapısı ve insan gücünde iyileşmeler sağlanacaktır. Yalnızca sağlık bilimlerine yoğunlaşan bir üniversite olarak Sanko Üniversitesi’nin yetiştireceği öğrencilerin ülkemizde katma değer yaratması ve diğer üniversitelerden farklılaşması kaçınılmazdır. Sanko Üniversitesi’nin hedef kitlesi, nitelikli bir sağlık eğitimi almak isteyen, başarılı, ne istediğini bilen ve gelecek kaygısı olmayan öğrencilerdir.

Kurulacak araştırma hastanesi yanında, Türkiye’nin tek çatı altında en büyük özel hastanesi olan Özel Sani Konukoğlu Hastanesi sayesinde Sanko Üniversitesi, kaliteli hizmet, araştırma, teşhis ve tedavi sunumu noktasında hiçbir sorunla karşılaşmayacaktır. Sanko Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesi, hemşirelik, beslenme ve diyetetik, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümlerinden oluşan sağlık bilimleri fakültesinin bulunacak.”

Konukoğlu, Sanko Üniversitesi’nin sağlık bilimleri alanında “sembol yükseköğretim kurumu” olmasını hedeflediklerine vurgu yaparak, “Hızlı bir şekilde çalışmalarımızı tamamlayacağız. Akademik ve idari kadrolarımızın yanı sıra, fiziki altyapıyı da eksiksiz tamamlayacağız. Üst düzey sağlık eğitimi vereceğiz” dedi.

TEMATİK TIP BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ

Sanko Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, duygularını, “Öncelikle bilinmelidir ki, Sanko Üniversitesi'nin kurucu rektörlüğüne layık görülmek benim profesyonel biyografime onurla yazacağım önemli bir görevdir. İnşallah, bu teveccühe layık hizmetler yapmak nasip olur” sözleri ile dile getirdi.  

Sanko Üniversitesi’nin, tarihi büyük başarılarla ve hizmetlerle dolu olan SANKO Holding’in itibarına yakışan yeni bir halka olacağına dikkati çeken Prof. Dr. Sınav, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hedefimiz öncelikle bölgemize, ülkemize ve sonra da medeniyetimize örnek bir iz bırakacak bir tematik tıp bilimleri üniversitesi kurmak. Üniversitemizin bu hedefine ulaşabilmesi için gerekli stratejimizde birinci öncelik bilim üretmek, yani araştırmaya odaklanmak, sonraki prensibimiz kaliteli eğitim vermek ve üçüncü olarak da insanımıza, insan onuruna yakışır hizmetler verebilmeyi kendine temel prensip edinmek olacak. Tüm bunları yaparken de geleneksel etik değerlerimizden taviz vermemek işlerimizin olmazsa olmaz hareket noktasını teşkil edecek. Bunu başaracak maddi, manevi birikimimizin olduğunu biliyoruz.”

AHMET SINAV KİMDİR

1961 yılında Burdur’un Yeşilova ilçesinin Düden Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı. Tıp eğitimine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladı ve1986 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1987-1989 yılları arası Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim dalında uzmanlık eğitimi aldı. Anatomi alanında 1993 yılında yardımcı doçent, 1995’da doçent unvanı elde etti. 1994 yılında GATA Medikal İletişim Merkezi’ni kurdu. 1997'de GATA'daki görevinden emekliye ayırıldı.

Turist olarak gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nde bir bilimsel konferansta tanıştığı Columbia University ekibinden gelen teklifi kabul edip, College of Physicians and Surgeons (Tıp Fakültesi) Anatomi departmanında Associate Research Scientist ünvanıyla klinik anatomi dersleri vermeye başladı. 8 yıl Columbia University'de araştırmacı doçent unvanıyla anatomi hocalığı görevini yürüttükten sonra 2007 yılında Georgia Regents University, Medical College of Georgia (MCG)’dan Profesorlük teklifi aldı ve kabul edip 3 yıl süre ile MCG’de full Professor çalıştı. Bu süre içinde Anatomy ve Neuroanatomy ders direktörlüğü görevlerinde bulundu.

2010'da Türkiye’ye geri dönüp Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda profesör olarak göreve başladı. 2011 yılında Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı’na atandı. 10 Aralık2013 tarihinde ayrılarak Sanko Üniversitesi Kurucu Rektörü olarak görevine başladı. Halen bu görevinin yanında, Amerika Birleşik Devletleri Georgia Regents University Medical College of Georgia Anatomi departmanında Adjunct Professor olarak görev yapmaktadır.

Tıp doktorluğu ve anatomi uzmanlığının yanı sıra, profesyonel bir tıp ressamı olan Dr.

Sınav, profesyonel kariyeri boyunca internet tabanlı interaktif anatomi eğitim programları ve klinik anatomi alanında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlar yapıp çok sayıda seminer ve konferanslar verdi.

Dr. Sınav, 2012 yılı itibariyle, dünyada 200 civarında olan board sertifikalı (CMICertified Medical Illustrator) tıp ressamından birisi olup, 2010 yılında ABD’de Board of Certification of Medical Illustration’a daimi üye olarak seçilmiştir. Ayrıca profesyonel olarak the Association of Medical Illustrators, American Association of Anatomists, American Association of Clinical Anatomists ve Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği üyesidir. Evli olup üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 12/24/2013

DİĞER HABERLER
 • ORGAN NAKLİ İLE HAYATA BAĞLAYIN

 • YAZ BESLENMESİ

 • RAMAZAN’DA BESLENME ÖNERİLERİ

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ, GAPSHOES FUARI’NDA -GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI HAYATİ YAZICI, ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ STANDINI ZİYARET ETTİ

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ -ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ UZMANI OPR. DR. BÜDEYRİ HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDEN BİLİMSEL TOPLANTILARA DESTEK -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NİN, ‘’7. KOKLEAR İMPLANTASYON, OTOLOJİ-NÖROOTOLOJİ, ODYOLOJİ KONGRESİ’’NDE AÇTIĞI STANT BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

 • ASİD GENEL BAŞKANI DR. YILDIRIM: “SAĞLIK HİZMETİ SUNUMUNDA BİYOMETRİK KİMLİK DOĞRULAMA TÜM TÜRKİYE’DE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ”

 • ESTETİK PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİSİ UZMANI OPR. DR. RECEP ANLATICI HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN KADROSUNU GENİŞLETİYOR -PSİKOLOG TÜMER VE PSİKOLOG BAŞEL HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -“HEMOROİDAL HASTALIKLARIN AMELİYATSIZ TEDAVİSİ” ANLATILDI -OPR. DR. AKSOY: “HEMOROID HASTALARININ TEDAVISINDE BAŞARI, DOĞRU TANI VE BUNA UYGUN DOĞRU YÖNTEMIN SEÇILMESI ILE SAĞLANIR”

 • YENİ YILA SAĞLIKLI GİRİN -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BESLENME VE DİYET UZMANI AYALP: -“BÜTÜN GÜN AÇ KALMAYIN, KULLANIYORSANIZ ALKOLÜ FAZLA TÜKETMEYİN”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDEN HUZUREVİNE ZİYARET -YAŞLILARIN TANSİYON VE KAN ŞEKERİ ÖLÇÜMÜ YAPILDI -GENEL MÜDÜR DR. YILDIRIM: ‘’YAŞLILARIMIZA MORAL VERDİK”

 • VELİLERE KARNE UYARISI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE “ORGAN BAĞIŞI” ANLATILDI -DR. MAHSERECİ: -“BEKLEME LİSTELERİNDEKİ HASTA SAYISIYLA, GERÇEKLEŞTİRİLEN BÖBREK NAKLİ SAYILARI ARASIDAKİ ORAN GİDEREK AÇILMAKTA’’

 • DÜNYA DİYABET GÜNÜ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ UZMAN DOÇ. DR. BAŞTEMİR: -“ÖZELLİKLE TİP2 DİYABET GÖRÜLME SIKLIĞI HIZLA YÜKSELMEKTEDİR” -“DİYABET HASTALARIN YAŞAM KALİTESİNİ DÜŞÜRDÜĞÜ GİBİ YAŞAM SÜRESİNİ DE KISALTABİLİR”

 • BURUN TIKANIKLIKLARINDA TAMPONSUZ ÇÖZÜM -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI UZMANI DOÇ. DR. ALTAN YILDIRIM: -‘’TAMPONSUZ BURUN VE SİNÜS CERRAHİSİ, DAHA KONFORLU VE EMNİYETLİDİR’’

 • KENDİ KANINIZLA GÜZELLEŞİN -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE “DERMATOLOJİDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ” ANLATILDI -DR. FATMA ELİF YILDIRIM: -“KÖK HÜCRE TEDAVİSİ KİŞİNİN KENDİ KANINDAN HAZIRLANDIĞI İÇİN ALERJİ RİSKİ YOKTUR”

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ VE HARVARD ÜNİVERSİTESİ’NDEN ORTAK EĞİTİM TOPLANTISI -GENEL MÜDÜR DR. YUSUF ZİYA YILDIRIM: -‘’EĞİTİM, İLERLEMENİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIMIDIR’’

 • ‘’DÜNYA KOAH GÜNÜ’’ -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANI DR. NEVHİZ GÜNDOĞDU: ‘’KOAH TÜRKİYE’DE ÜÇÜNCÜ ÖLÜM NEDENİ”

 • ''Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi' uygulaması başlıyor

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ GAPSHOES FUARI’NDA

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HALKA AÇIK KONFERANS -GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANI DR. NEVHİZ GÜNDOĞDU:

 • SANKO ÜNİVERSİTESİ -KURUCU REKTÖRLÜĞE PROF. DR. AHMET SINAV GETİRİLDİ

 • ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARINDAKİ FARK ÜCRETİ -ASİD GENEL BAŞKANI YUSUF ZİYA YILDIRIM: -“VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR OLMAYACAK”

 • İYİ BİR KAHVALTIYLA SINAV BAŞARINIZI ARTIRIN

 • HALKA AÇIK KONFERANS -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ‘’GEBELİKTE TARAMA TESTLERİ’’ KONULU KONFERANS VERİLDİ

 • KANSERDEN DOĞRU BESLENEREK KORUNUN

 • ORGAN BAĞIŞI HAYAT KURTARDI - ORDU'DA HAYATINI KAYBEDEN ALİ ERGUN'UN BÖBREĞİ, GAZİANTEPLİ DİYALİZ HASTASI GÜLER BEYAZ'A UMUT OLDU

 • SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDEN SAĞLIK HİZMETİ

 • SİGARAYI BIRAKIN DAHA UZUN YAŞAYIN

 • İKTİDARSIZLIK TEDAVİSİNDE YENİ YÖNTEM

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ, HEKİM KADROSUNU GENİŞLETİYOR

 • FAZLA SINAV KAYGISI BAŞARIYI DÜŞÜRÜYOR

 • SANKO TEKSTİL, PENTEX FUARI’NDA STANT AÇTI

 • HALKA AÇIK KONFERANS

 • SANKO ÜNİVERSİTESİ KURULDU -MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANI ABDULKADİR KONUKOĞLU: -“SAĞLIK ALANINDA EĞİTİM VERECEK GÜÇLÜ BİR ÜNİVERSİTE OLACAĞIZ”

 • 14 MART TIP BAYRAMI - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE KUTLAMA

 • YAZ HASTALIKLARI UYARISI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ İÇ HASTALIKLARI UZMANI DR. BARAN: -‘’HAVALARIN ISINMASIYLA BİRLİKTE SAĞLIK PROBLEMLERİ ARTMAKTADIR”

 • KADINLARI TEHDİT EDEN KANSER

 • HALKA AÇIK KONFERANS - ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ TARAFINDAN “SAĞLIKLI ÇOCUK İZLEMİ VE AŞILAR” KONFERANSI DÜZENLENDİ

 • YURTDIŞINDA HASTANE İNCELEMELERİ

 • ‘’YAZA FORMDA GİRELİM’’ KONFERANSI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ 9. ORTADOĞU ALTIN VE MÜCEVHER FUARI'NDA

 • HEMŞİRELİK HAFTASI -ANADOLU SAĞLIK İŞLETMELERİ DERNEĞİ BAŞKANI DR. YILDIRIM: “ÖZVERİ VE SABIRLA GÖREVİNİ YERİNE GETİREN HEMŞİRELERİMİZİN HAFTASINI KUTLUYORUZ ”

 • HEMŞİRELİK HAFTASI KUTLANIYOR -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ BAŞHEMŞİRESİ ÖZYILMAZ: -‘’HEMŞİRELİK, İNSAN SEVGİSİ, ŞEFKAT, BİLGİ VE BECERİ İLE YOĞRULMUŞ KUTSAL BİR MESLEKTİR”

 • HALKA AÇIK KONFERANS -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE ‘’İLACI DOĞRU KULLANIYOR MUYUZ’’ KONULU KONFERANS VERİLDİ - ECZACI BİRCAN: -‘’İLAÇLAR DOZUNDA KULLANILDIĞINDA TEDAVİ EDİCİDİR”

 • HEMŞİRELİK HAFTASI -ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE HEMŞİRELERE GÜL DAĞITILDI

 • VELİLERE KARNE UYARISI

 • ÖZEL SANİ KONUKOĞLU HASTANESİ’NDE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ