Uzm.Psikolog Melis TÜMER SÜYÜR

Özgeçmiş:

Uzm. Psikolog Melis TÜMER SÜYÜR,

1989 yılında Gaziantep’te doğdu. Lise eğitimini 2004-2008 yılları arasında Gaziantep Kolej Vakfı’nda bölüm birincisi olarak tamamladıktan sonra 2008-2013 yılında T.C Maltepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü yüksek onur derecesiyle bitirmiştir.

Lisans öğrenimi sırasında, 2011-2013 yılları arasında Vehbi Koç Amerikan Hastanesi‘nde Asistan Psikolog olarak staj yapmıştır. 2008-2013 lisans öğrenimi sırasında birçok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almıştır. 2012-2013 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak çalışmıştır. 2013 yılında Neşe Erberk Joyfull House Ataşehir’de Asistan Psikolog olarak görev almıştır.

Gaziantep Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Master programını onur derecesiyle tamamlamış. “Uzman Psikolog” ünvanını almaya hak kazanmıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca travma ve çocuk psikolojisi üzerine birçok seminere katılmış, sunumlarını gerçekleştirmiştir. Yüksek lisans eğitimi sırasında, güz dönemi boyunca süpervizyon olmak üzere “Aile ve Çift Terapisi” eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Ağustos 2013 yılından bu yana Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde uzman psikolog olarak görev almaktadır. 2014-2015 güz döneminde, Sanko Üniversitesi’nde ‘’Psikolojiye Giriş’’ adlı derse dönem boyunca, öğretim görevlisi olarak görev almıştır. 

Mesleki ilgi alanları arasında çocukluk ve ergenlik dönemi ruhsal sorunları, çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, disleksi (Öğrenme Güçlüğü) ihmal ve istismara uğramış çocuklar, yetişkinler. Sınav kaygısı, okul başarısı, depresyon, anksiyete, OKB, Panik Atak, yas, kayıp; ayrıca Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisti (evlilik problemleri, çatışmalar, ilişkiler) Uzman Psikolog Melis Süyür; MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Gessel Zihinsel Gelişim Testi, Frostig Görsel Algı Testi,  Metropolitan Okul Olgunluğu testi, Denver Gelişimsel Tarama testi, d2 Dikkat testi, Goodenough Harris Resim Çizme Testi, Agte (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) gibi bir çok klinik ölçek ve envanterini uygulayabilmektedir.

Süyür’ün katıldığı kurs ve eğitimler; (YA-PA) Çoklu Zeka ve Sınıflandırma Kuramlarının Eğitime Yansıması “Mrs. Emily Boys Stevenson” (2010), (YA-PA) Öğretmenler İçin Öğretme ve Öğrenme Metodları Eğitim Semineri “Mrs. Sue Briggs” (2010), (YA-PA) Sınıftaki Üstün’ler Bireysel Farklılıklara Göre Eğitimde Maksimum Verimlilik Uygulama Örnekleri ‘’ Mrs. Emily Boys Stevenson’’ (2010), (YA-PA) Müzik ve Ritim Algısı, Çocuk Şarkıları Öğretim Yöntemleri “Yrd. Doç. Ercan Mertoğlu” (2010), (YA-PA) Gardner’ın Çoklu Zeka Yöntemi Uygulamaları ve Bireysel Farklılıklara Göre Çoklu Zeka İle Bloom’un Taksonomisi “Mrs. Emily Boys Stevenson” (2010),  T.C Maltepe Üniversitesi tarafından düzenlenen III. Sosyal Duyarlılık Çalışmaları Öğrenci Sempozyumu: Çocuklarla Birlikte II ‘ye sözel bildiri ile katılım (16- 17 Mayıs 2012), “Travma Geçiren Çocuklara Müdahale” Eğitimi Sertifikası “Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim” (15-16 Aralık 2012), Okul Penceresine Yansıyanlar: “Çocuk, Ergen Depresyonu ve Okuldaki Görünümleri” Sempozyumu sertifikası Prof. Dr. Mehmet Sungur – Neslihan Zabcı” (12 Ocak 2013)