Uzm.Psikolog Melis TÜMER SÜYÜR

Özgeçmiş:

Uzm. Psikolog Melis TÜMER SÜYÜR  -Bilişsel Davranışçı Terapist

1989 yılında Gaziantep’te doğdu. Lise eğitimini 2004-2008 yılları arasında Gaziantep Kolej Vakfı’nda bölüm birincisi olarak tamamladıktan sonra 2008-2013 yılında T.C Maltepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü yüksek onur derecesiyle bitirmiştir.

Lisans öğrenimi sırasında, 2011-2013 yılları arasında Vehbi Koç Amerikan Hastanesi‘nde Asistan Psikolog olarak staj yapmıştır. 2008-2013 lisans öğrenimi sırasında birçok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almıştır. 2012-2013 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak çalışmıştır. 2013 yılında Neşe Erberk Joyfull House Ataşehir’de Asistan Psikolog olarak görev almıştır.

Gaziantep Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Master programını onur derecesiyle tamamlamış. “Uzman Psikolog” ünvanını almaya hak kazanmıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca travma ve çocuk psikolojisi üzerine birçok seminere katılmış, sunumlarını gerçekleştirmiştir. Yüksek lisans eğitimi sırasında, güz dönemi boyunca süpervizyon olmak üzere “Aile ve Çift Terapisi” eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Ağustos 2013 yılından bu yana Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde uzman psikolog olarak görev almaktadır. 2014-2015 güz döneminde, Sanko Üniversitesi’nde ‘’Psikolojiye Giriş’’ adlı derse dönem boyunca, öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Katıldığı Kurslar/ Eğitimler

 • Kognitif ve Davranışçı Terapi 3. Modül Eğitimi ve Süpervizyonu ‘’ Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği  ( KDTD) ‘’ 2016-2019
 • Kognitif ve Davranışçı Terapi Eğitimi ‘ Prof. Dr. Mehmet Sungur’ 2017-2018 (Depresyon ve Anksiyete Bozuklukları Teorik Eğitim ve Süpervizyon)
 • Okul Penceresine Yansıyanlar: “Çocuk, Ergen Depresyonu ve Okuldaki Görünümleri” Sempozyumu sertifikası Prof. Dr. Mehmet Sungur – Neslihan Zabcı” (12 Ocak 2013)
 • “Travma Geçiren Çocuklara Müdahale” Eğitimi Sertifikası “Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim” (15-16 Aralık 2012),
 • T.C Maltepe Üniversitesi tarafından düzenlenen III. Sosyal Duyarlılık Çalışmaları Öğrenci Sempozyumu: Çocuklarla Birlikte II ‘ye sözel bildiri ile katılım (16- 17 Mayıs 2012)
 • (YA-PA) Gardner’ın Çoklu Zeka Yöntemi Uygulamaları ve Bireysel Farklılıklara Göre Çoklu Zeka İle Bloom’un Taksonomisi “Mrs. Emily Boys Stevenson” (2010)
 • (YA-PA) Çoklu Zeka ve Sınıflandırma Kuramlarının Eğitime Yansıması “Mrs. Emily Boys Stevenson” (2010)
 • (YA-PA) Öğretmenler İçin Öğretme ve Öğrenme Metodları Eğitim Semineri “Mrs. Sue Briggs” (2010)
 • (YA-PA) Sınıftaki Üstün’ler Bireysel Farklılıklara Göre Eğitimde Maksimum Verimlilik Uygulama Örnekleri ‘’ Mrs. Emily Boys Stevenson’’ (2010)

Uzmanlık Alanları

 • Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bireysel Psikoterapi, Çift ve Aile Terapisi
 • Çocukluk ve ergenlik dönemi ruhsal sorunları, çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, disleksi (Öğrenme Güçlüğü) ihmal ve istismara uğramış çocuklar, yetişkinler. Sınav Kaygısı, Okul Başarısı, Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozuklukları, Obsesif Kompulsıf Bozukluk, Panik Atak, Yas ve Kayıp; ayrıca Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisti (evlilik problemleri, çatışmalar, ilişkiler) Uzman Psikolog Melis Süyür; MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Gessel Zihinsel Gelişim Testi, Frostig Görsel Algı Testi,  Metropolitan Okul Olgunluğu testi, Denver Gelişimsel Tarama testi, d2 Dikkat testi, Goodenough Harris Resim Çizme Testi, Agte (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) gibi birçok klinik ölçek ve envanterini uygulayabilmektedir. Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği Test Eğitimi (WISC-R)

Mesleki Üyelikler

Türk Psikologlar Derneği

Kognitif Davranış Terapileri Derneği