Psikolog Melisa BAŞEL ÖZTURAN

Özgeçmiş:

Melisa ÖZTURAN:

1990 Gaziantep doğumlu Melisa Özturan, çok küçük yaşlardan itibaren Amerika’nın Ohio Columbus Eyaleti’nde yaşamaya başladı.

Chapman Elemantry ve Village Academy’de ilköğretim ve lise eğitimi aldı. Lise son sınıfta Özel Sanko Koleji’nde bir yıl yabancı öğrenci statüsünde eğitim gördü. Village Academy’e geri döndü ve lise eğitimini “Magma Cum Laude” yüksek derecesiyle bitirdi.

2008 yılında Girne Amerikan Üniversitesi’nde üniversite eğitimine başladı. 2012 yılında Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında Ankara’da Panadost’dan Panik Atak ve Anksiyete eğitim sertifikasını, 2012 yılında Girne Amerikan Üniversitesi’nden engelli çocuklarla ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi aldı.

“Ne Pozitif Psikoterapide Denge” modeli çalışma grubunda sosyal içerikli organizasyonlara katıldı.

2013 yılında 300 saat teorik, 30 saat süpervizyon ve120 saat uygulama olmak üzere 450 saatlik “Aile Danışmanlığı Eğitimi”ni başarıyla tamamladı, “İçimizdeki Sinirleri Asmak”, “PDR ve Psikoloji” Kongrelerine katıldı.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Servisi’nde yatarak tedavi gören hastalarla ilgilenen Özturan, 2013 yazında Amerika’da Village Academy Development’ta stajını tamamlayarak, gelişme dönemindeki çocuklarla ilgili gözlemlerde bulundu, özel bir klinikte psikiyatri alanında çalışmalar yaptı.

Eylül 2013 tarihinden bu yana Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde Psikolog olarak hizmet vermektedir.