Kimyasal Peeling

İşlem:
Kimyasal bir madde kullanarak güneşten zedelenmiş, kırışmış, lekelenmiş ve renk değişikliğine uğramış yüz cildinin üst tabakasının atılarak daha dinamik ve genç görünür hale getirilmesi işlemidir. Bu amaçla trikloroasetik asit(TCA) Alfahidroksi asit (AHA) ve fenol kullanılır. Peeling estetik amaçlı kullanılmasının yanı sıra akne izlerini yok etmek ve aknenin kontrolü amacıyla da kullanılır. AHA ile yüzeysel peeling yapılırken TCA ile orta ve derin peeling yapılabilir. Yeterli sonucu alabilmek için birkaç kez tekrarlanması gerekebilir.

Süre:
15 dakika- bir saat

Hazırlık :
İşlemden önce gereken kişilerde Retin-A kullanılabilir. Bunun amacı derinin dış yüzeyini inceltmektir ve Peeling ajanının daha derin etki etmesini sağlamaktır. Retin-A ile birlikte bazen renk açıcılar kullanılabilir.

Anestezi:
Gerekmez bazen sedasyona ihtiyaç duyulabilir

Tedaviden sonra Peeling in derinliğine göre ince pullanma veya daha kalın kabuklanma oluşacaktır. Kabuklar düştükten sonra ortaya çıkacak kırmızılık 2 haftada kayıp olacaktır. İşlemden sonra size önerilen güneş koruyucuyu kullanmalısınız.

Oluşabilecek hafif ödem bir haftada kayıp olacaktır. Bir hafta 10 - gün sonra yeni cildiniz oluşmaya başlayacaktır. Kabuklar düştükten sonra işinize dönebilirsiniz.

0.342.211 50 00 (5317 - 5318)


Güncelleme Tarihi: 5/27/2013 10:57:52 AM