Sağlıklı Yaşam Merkezi

Spor Bölümü 

SANKO üniversite hastanesi bünyesinde yer alan Sağlıklı Yaşam Merkezi, 1996 yılından bu yana “sağlıklı yaşam” felsefesinden yola çıkarak siz değerli üyelerimize hizmet vermektedir. Üyelerinin yaşam kalitesini arttırmayı ve sağlıklı bir yaşam için her yaşta düzenli egzersiz yapılması gerektiğini vizyon edinmiştir. 

Dünya üzerindeki en önemli sağlık sorunlarından biri olan obeziteyle birçok insan mücadele etmek zorunda kaldı. Teknolojinin gelişmesi ve bulunduğumuz yüzyılın getirdiği günlük yaşam alışkanlıkları da insanları olduğundan daha hareketsiz ve daha durağan yaşamaya yönlendirdi. 

Sağlıklı Yaşam Merkezi bünyesinde fitness salonu, aletli pilates stüdyosu, yüzme havuzu ve sauna bulunmaktadır. 

Üyelerine sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yaşlarına ve fiziki özelliklerine en uygun egzersizleri yaptırmak, gelişimlerini takip etmek, motivasyonlarını yüksek tutmalarını sağlamak için spor bölümü ekibiyle çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. Üyeler tercih ettikleri branşlardan istediklerine ya da tümüne katılabilir. 

Üyeliklerinin ilk haftasında mutlaka eğitmenlerimiz tarafından vücut analiz ölçümüne giren üyelere ölçüm sonucu eğitmenlerimiz tarafından yaş, fiziksel özellikler, geçirmiş oldukları hastalık ve varsa engel durumları göz önünde bulundurularak en uygun egzersiz planını çıkarılır. Bu egzersiz planları ve vücut analiz ölçümleri 1-2 aylık aralıklarla yenilenir. Eğitmen takibinde oldukları için hedeflerine ulaşmaları daha kolaydır. Ayrıca üyeler, fitness ve yüzme havuzunda yapılacak grup derslerine katılarak daha eğlenceli egzersizler yapabilir. 

Son yıllardaki en popüler sportif branşlardan biri olan “aletli pilates” de 2022 yılı itibariyle Sağlıklı Yaşam Merkezi üyelerinin hizmetine sunulmuştur. Pilatesin bu kadar tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinin başında kişinin kendi vücut ağırlığını kullanarak, duruş ve denge bozuklukları, eklem esnekliği ve kasların güçlenmesi ve fit kalma konusunda yardımcı olmasını gelir. Pilates yaparak zinde ve fit kalmak isteyen üyelerimiz, alanında uzman eğitmenler eşliğinde yeni pilates stüdyosunda yerlerini alabilir. 

Günümüzde bile popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen yüzme için doğru adres Sağlıklı Yaşam Merkezi’dir. Haftalık olarak düzenli havuz suyu analizleri yapılan havuzda güvenli ve keyifli bir şekilde yüzebilir, alanında uzman eğitmen ve yüzme antrenörlerinden özel dersler alarak yüzmeyi öğrenebilir ya da yüzme stilinizi geliştirip farklı yüzme stilleri de öğrenebilirsiniz. 

Güzel bir yüzme etkinliği sonrasında kısa bir sauna seansı yaparak dinlenme alanlarından faydalanıp güne daha enerjik başlayabilir ya da gün sonu bu etkinlikleri yapıp günün stresinden ve sıkıntılarından uzaklaşabilirsiniz. 

Bizimle birlikte yapılan spor ve egzersiz daha keyifli olacaktır. 

Estetik ve Güzellik Bölümü 

Uzman doktor eşliğinde botoks, dolgu, PRP, mezoterapi gençlik aşısı, Paris ışıltısı yanında, lazer bölümünde yine uzman doktor kontrolünde uygun cihazlarla epilasyon, ben alımı, leke ve kılcal damar tedavisi yapılmaktadır. 

Masaj bölümünde uygun yağ seçimleriyle üyelerin taleplerine göre bölgesel incelme, rahatlama ve medikal masaj yapılmaktadır.

Sterilize ekipmanlarla saç, el ve ayağa dair tüm bakım hizmetleri kuaför salonunda verilmektedir.

Kendinizi bakımlı ve iyi hissetmeniz için randevularınızı oluşturabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 8/4/2022 3:40:52 PM